به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ "عبدالمحمد زاهدی" استاندار قزوین در اولین نشست ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری، ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و شورای هماهنگی بانک های استان که در دادسرای قزوین برگزار شد، بر ضرورت پرداخت مطالبات کارگران واحدهای تولیدی تاکید کرد و گفت: با فروش اموال کارخانه های تعطیل شده مطالبات کارگران هرچه سریع تر پرداخت شود.

زاهدی اظهار داشت: باید دستگاه های اجرایی، قضایی و مقننه با همفکری برای حل مشکلات تولید در استان تلاش کنند تا شاهد رفع موانع تولید و مشکلات واحدهای تولیدی استان باشیم.

وی در خصوص معضلات برخی واحدهای تولیدی استان از قبیل مه نخ، فرنخ و کنتورسازی گفت: باید در گام نخست برای پرداخت مطالبات کارگران این واحدهای تولیدی اقدام شود و در این مسیر می توان از املاک این واحدهای تولیدی که در رهن بانک ها باشند، استفاده کرد.

استاندار قزوین با اشاره به تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی با حضور نمایندگان سه قوه در استان، ادامه داد: پیش از این مباحث و مشکلات صنایع و واحدهای تولیدی استان به صورت مجزا در کارگروه های مختلف اصلی و فرعی بررسی می شد ولی با تشکیل ستاد مشترک اقتصاد مقاومتی به پیشنهاد رییس کل دادگستری استان مشکلات واحدهای تولیدی با جدیت بیشتری مورد رسیدگی قرار می گیرد.

زاهدی به بوروکراسی زمان بر سیستم بانکی در کشور و استان، اشاره کرد و گفت: بسیاری از ضعف های سیستم بانکی استان به کاستی ها و نواقص سیستم بانکی کشور باز می گردد به گونه ای که ابلاغ و اجرای یک بخشنامه توسط بانک مرکزی و بانک های استانی چندین ماه به طول می انجامد.

وی گفت: از سوی دیگر وجود 130 هزار میلیارد تومان معوقات بانکی در سیستم بانکی کشور بسیار کمرشکن است و باید برای نقد کردن آنها اقدام شود.

زاهدی خاطر نشان کرد: البته تملک واحدهای تولیدی در این زمینه چون سرمایه راکد محسوب می‌شود به هیچ وجه به نفع بانک ها نیست و یک هزینه نگهداری را نیز به بانک ها تحمیل خواهد کرد.

استاندار قزوین گفت: باید با هم فکری دستگاه های اجرایی و تحقق مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی وضعیت اشتغال و تولید استان را تثبیت کرده و برای حل مشکلات و معضلات صنایع اقدام کنیم.