به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ سرهنگ "آرش مرادی" رئیس پلیس آگاهی استان قزوین با اعلام این خبر گفت: قاتل متواری پس از 14 سال از ارتکاب قتل در قزوین دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.

سرهنگ مرادی در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی وقوع یک فقره قتل در روستای "نظام آباد" با اسلحه گرم در بهمن ماه سال 1383 در پی وقوع درگیری بین دو طایفه و فرار ضاربان که دو برادر بودند موضوع دستگیری قاتل یا قاتلان در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: با تلاش صورت گرفته و بازجوئی از افراد حاضر در درگیری طایفه ای مشخص شد که قاتل یا قاتلان پس از تیراندازی با اسلحه گرم به سمت مقتول و کشتن وی بلافاصله از استان خارج و به مکان نامعلومی متواری می شوند.

رئیس پلیس آگاهی استان قزوین اضافه کرد: ماموران پلیس آگاهی با اقدامات اطلاعاتی و فنی پلیسی موفق به دستگیری یکی از برادران مظنون به قتل شده و وی را به مقر پلیس انتقال دادند.

سرهنگ مرادی یادآور شد: در بازجوئی فنی کارآگاهان مظنون دستگیر شده منکر قتل مقتول 59 ساله توسط خودش شد و به قتل وی توسط بردارش با اسلحه گرم با شلیک 2 گلوله به سمت مقتول اعتراف کرد و مظنون به قتل با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی و روانه زندان شد.

وی بیان داشت: تحقیقات توسط ماموران در خصوص دستگیری برادر مظنون به قتل ادامه پیدا کرد  و وی نیز در دی ماه سال جاری پس از بازگشت از استان های جنوبی کشور در مخفیگاهش بعد از 14سال در یک اقدام ضربتی دستگیر شد.

رئیس پلیس آگاهی استان قزوین تصریح کرد: با انتقال متهم به قتل به پلیس آگاهی، وی در بازجوئی فنی پلیس به قتل مقتول 59 ساله با اسلحه گرم وشلیک گلوله به سمت سر و سینه وی اعتراف و علت و انگیزه قتل را درگیری های مکرر طایفه ای با خانواده مقتول اعلام کرد.

سرهنگ مرادی در پایان گفت: متهم با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.