به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ علیرضا خزائلی سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین با اعلام این خبر گفت: استان قزوین در دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران که با رویکرد معرفی و تمرکز بر توانمندی‌های مناطق مختلف کشور و کشورهای خارجی برپا گردیده، همراه با سایر استان‌های کشور حضوری فعال دارد.

صنایع دستی (2)

خزائلی برپایی نمایشگاه گردشگری تهران را فرصت مناسبی برای تعامل با فعالان حوزه گردشگری و جذب بیشتر گردشگران دانست و افزود: در این نمایشگاه قابلیت‌های تاریخی– طبیعی، فرهنگی و آثار صنایع‌دستی استان قزوین با مشارکت دو نهاد میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و شهرداری قزوین، همراهی بخش خصوصی و حضور فعالان عرصه گردشگری این استان در غرفه‌ای به مساحت 200 مترمربع در سالن شماره A38 به گردشگران و بازدیدکنندگان معرفی می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی و هنری غرفه استان قزوین در این نمایشگاه اظهار داشت: در غرفه قزوین اقلام معرفی استان در قالب لوح فشرده، بروشور، نقشه و کتابچه با حضور راهنمایان گردشگری استان به بازدیدکنندگان ارائه می‌شود و هنرمندان صنایع دستی در رشته‌های قلم زنی، نگارگری، سبدبافی و گلیم بافی با اجرای زنده تولید آثار و با هدف معرفی صنایع دستی قزوین حضور دارند.

این مقام مسئول افزود: بخش دیگر غرفه استان قزوین نیز با حضور تأسیسات گردشگری استان قزوین شامل انجمن حرفه‌ای واحدهای پذیرایی، مجتمع خدماتی– رفاهی بافه، مجتمع خدماتی –رفاهی آفتاب درخشان، هتل راژیا، هتل مرمر و دفتر خدماتی مسافرتی مرمر زرین به معرفی مراکز اقامتی و پذیرایی استان اختصاص داده‌ شده است.

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین پخت نان سنتی و اجرای موسیقی سنتی و محلی، بازی چوب جنگ و... توسط هنرمندان قزوینی را از دیگر برنامه‌های غرفه استان قزوین در این نمایشگاه خواند و یاد آور شد: امیدوارم با حضور در این نمایشگاه در فرصت اندک باقی مانده تا ایام نوروز بتوانیم  ظرفیت‌های تاریخی– فرهنگی و توانمندی‌های استان قزوین در حوزه گردشگری را به نحو شایسته‌ای به بازدیدکنندگان معرفی کرده و فعالیت‌های ارزنده‌ای در راستای جذب بیشتر گردشگران به استان صورت دهیم.

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران تا تاریخ 26 بهمن ماه از ساعت 9 الی 17 در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران پذیرای بازدیدکنندگان است.

صنایع دستی (3)