به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ سرهنگ "مهدی حاجیان" جانشین فرماندهی انتظامی استان قزوین با اعلام این خبر گفت: 7 هزار و 200 بطری سموم و کود شیمیایی محلول قاچاق به ارزش 7میلیارد و 200 میلیون ریال در شهرستان البرز کشف شد.

سرهنگ حاجیان در بیان جزئیات این خبر اظهار داشت: در پی کسب خبر از منابع و اقدامات اطلاعاتی و پلیسی ماموران شهرستان البرز با همکاری عوامل سازمان صنعت و معدن از انجام یک فقره معامله محموله قاچاق کودشمیایی و سموم کشاورزی توسط افرادی در این شهرستان مطلع شدند.

وی افزود: با تحقیقات بیشتر ماموران و مراقبت های نا محسوس پلیسی، ماموران با همکاری عوامل سازمان صنعت و معدن یک دستگاه کامیون مورد نظر را که حامل بار کود شیمیایی و سموم کشاورزی بوده در سطح شهر البرز شناسایی و متوقف کردند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان قزوین اضافه کرد: ماموران در همین خصوص نیز 2فرد را که قصد معامله و تحویل بار قاچاق را داشتند شناسایی و در یک اقدام ضربتی دستگیر و به همراه کامیون به مقر پلیس منتقل کردند.

این مقام انتظامی عنوان کرد: در بازرسی ماموران از کامیون تعداد 7 هزار و 200 بطری سموم و کود شیمیایی محلول خارجی قاچاق کشف کردند.

سرهنگ حاجیان با اشاره به اینکه در این خصوص 2 نفر دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند تصریح کرد: ارزش کالای مکشوفه برابر اعلام کارشناسان 7 میلیارد و 200میلیون ریال برآورد شد.