به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ مریم بیدخام روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از محله هادی آباد قزوین با بیان این مطلب  افزود: حل مشکلات و مسایل متعدد مناطق ناکارآمد شهری تنها با برگزاری جلسات و شعار دادن امکان پذیر نیست و باید همه مسئولان و دست اندرکاران برای حل مشکلات این مناطق وارد میدان شوند.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: مشکلات و آسیب های فرهنگی و اجتماعی مناطق حاشیه نشین و ناکارآمد استان با بازدید های میدانی و حضور مستقیم مسئولان بررسی و پیگیری می شود.

وی اضافه کرد: در همین راستا بازدیدی از این محله با  حضور  متولیان امر از جمله سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی، وارثی مدیرکل بهزیستی، آصفی مدیرعامل جمعیت هلال احمر و سایر مسئولان استان انجام شد و مسایل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی این مناطق مورد بررسی قرار گرفت.

این مسئول اضافه کرد: محله هادی آباد و مشکلات اجتماعی و فرهنگی آن تنها نمونه ای از مناطق ناکارآمد استان با معضلات اجتماعی و حاشیه نشینی هستند و باید دستگاه های اجرایی استان با اراده و اهتمام بیشتری برای حل مشکلات این گونه مناطق اقدام کنند.

بیدخام با اشاره به اینکه جمعیت قابل توجهی از مردم در اینگونه مناطق زندگی می کنند، ادامه داد: باید مدیران مرتبط با این موضوع از محله ها و مناطق ناکارآمد بازدیدهای میدانی به عمل آورده و ضمن آشنایی با مشکلات ساکنان و شهروندان برای رفع آنها تلاش کنند.

وی گفت: به طور قطع بازدید میدانی از این گونه مناطق و حضور مستقیم در کنار ساکنان آنها تاثیر بیشتری در بررسی و شناسایی مشکلات این محله ها خواهد داشت و مدیران مرتبط پس از حضور در محلات آسیب پذیر و ناکارآمد از نزدیک با مشکلات این مناطق آشنا شده و بهتر می توانند در جلسات و کارگروه‌ها تصمیمات بهتری اتخاذ کنند.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: دولت تدبیر و امید بر اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی با اولویت مناطق حاشیه نشین و ناکارآمد تاکید ویژه ای دارد و دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین نیز در همین راستا از هرگونه طرح و پیشنهاد در حوزه آسیب های مناطق حاشیه نشین استقبال می کند.

بیدخام افزود: در این راستا زمینه ورود سازمان های مردم نهاد به این محله ها فراهم شده تا با کمک آنها برای احصای مشکلات این مناطق و برنامه ریزی برای حل آنها اقدام شود.

455926855_24017