به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ حمیدرضا خانپور مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین با اعلام این خبر گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون 44 واحد تولیدی در شهرکها و نواحی صنعتی به بهره برداری رسیدند که برای ساخت و راه اندازی این تعداد واحد تولیدی 945 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

وی اظهار داشت: با راه اندازی این واحدهای تولیدی  برای 883 نفر به طور مستقیم اشتغال فراهم شده است.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرکهای صنعتی استان تصریح کرد: بیشترین میزان واحدهای به بهره برداری رسیده در سال جاری  مربوط به شهرکهای صنعتی لیا با 19 واحد و کاسپین 1و 2 می باشد.

خانپور با اشاره به محصول تولیدی این واحدها گفت: جک هیدرولیکی، اکسید آهن، گرانول پلیمری، اجاق گاز فر دار، سیلیکات سدیم مایع، پارچه کشباف گرد، تقویت کننده های انتقال مخابراتی، بطری از PET، مواد شوینده، قطعات سیستم برق رسانی و احتراق، رنگرزی، ریخته گری آلومینیوم، پاکت های روکش دار و... از جمله تولیدات این واحدها به شمار می روند.

این مسئول از طرحهای صنعتی در مرحله ساخت و ساز خبر داد و گفت: در حال حاضر  339 طرح صنعتی در مرحله دیوار کشی، نصب سوله و نصب ماشین آلات و تجهیزات در شهرکها و نواحی صنعتی  هستند که با راه اندازی این واحدهای صنعتی زمینه اشتغال پایدار بیش از  12 هزار نفر فراهم خواهد شد.