به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ ولی تیموری معاون گردشگری و رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور روز یکشنبه در ستاد اجرایی خدمات سفر استان قزوین که در استانداری برگزار شد، گفت: اقتصاد گردشگری در کشور مغفول مانده است و باید همه دستگاه های تاثیرگذار و نقش آفرین در این حوزه با جدیت بیشتری وارد عمل شوند.

وی افزود: امروزه تمام دنیا صنعت گردشگری را از منابع پاک و تجدیدپذیر قلمداد کرده و بر روی آن سرمایه گذاری می کنند.

این مسئول گفت: مزایا و منافع اقتصاد گردشگری به صورت مویرگی و شبکه ای کل جامعه را در برگرفته و تمامی شهروندان از مزایای آن منتفع می شوند.

تیموری ادامه داد: طبق آمار جدید سازمان های بین المللی، صنعت گردشگری در حوزه اشتغالزایی در سطح جهان پیشتاز بوده و از هر 10 شغل جهان یک شغل مربوط به حوزه گردشگری است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، اضافه کرد: هزینه های ایجاد اشتغال در گردشگری 60 درصد از حوزه های دیگر پایین تر است و باید از این منبع خوب و ظرفیت بالا برای رونق اقتصادی و اشتغالزایی در سطح کشور بیشتر بهره برد.

وی افزود: سالانه 280 میلیون نفر از جاده های استان قزوین عبور می کنند و باید با برپایی نمایشگاه های عرضه صنایع دستی و آثار صنعتی برای جذب آنها و رونق اقتصادی منطقه و استان تلاش کرد.

این مسئول اضافه کرد: باید در تعطیلات نوروزی ایمنی و سلامت مردم مورد توجه دستگاه های متولی قرار گیرد و برای حفظ شئون مردم، احترام به مسافران نوروزی و تامین مایحتاج آنها تلاش کنند.

تیموری با تاکید بر گردشگری مسئولانه و پایدار ادامه داد: برقراری ارتباط دوسویه گردشگران با جامعه محلی که نیازهای گردشگران را برطرف کند موجب رشد گردشگری در منطقه و استان خواهد شد.