به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ دکتر مهدی جلوخانی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین با اعلام این خبر گفت: با توجه به نزدیک شدن روزهای پایانی سال و آغاز  سفرهای نوروزی که  افزایش مصرف فرآورده های خام دامی در رستوران های بین راهی را به دنبال دارد، نظارت بر نحوه نگهداری و مصرف فرآورده های خام دامی در طبخ غذا توسط اداره دامپزشکی شهرستان قزوین و در قالب گشت مشترک با سایر دستگاه های اجرایی ذیربط همچون شبکه بهداشت، تعزیرات حکومتی، سازمان پایانه ها، سازمان میراث فرهنگی آغاز شده است.

جلوخانی خاطر نشان کرد: رستوران ها و سایر واحدهای عرضه ضمن در نظر گرفتن توصیه های بهداشتی کارشناسان اداره دامپزشکی در خصوص تهیه و مصرف فرآورده های خام دامی صرفاً بایستی از مراکز مجاز و مورد تایید اداره دامپزشکی اقدام به تهیه این فرآورده ها (گوشت قرمز، گوشت مرغ و ماهی، تخم مرغ و... ) کرده و در صورت مواجه با هرگونه تخلف در این راستا، برخورد قاطع با متخلفین صورت خواهد گرفت.

این مقام مسئول در پایان به عموم مردم توصیه کرد تخلفات بهداشتی مرتبط با دامپزشکی را از طریق سامانه پیامکی 50001512 و یا شماره تلفن 4 رقمی 1512 به اداره کل دامپزشکی استان قزوین اطلاع رسانی کنند.