به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ علی فرخزاد معاون عمرانی استاندار قزوین در جلسه  شورای هم‌اندیشی جشن بزرگ رمضان در قزوین که در سالن جلسات دفتر استاندار برگزار شد، گفت: با توجه به برنامه ریزی های خوبی که داشتیم و همراهی و همکاری دستگاهها در مجموعه‌های مختلف، هلال احمر قزوین توانست در جذب کمک‌های مردمی رتبه سوم کشوری را در میزان جمع آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی کسب کند و این امر نشان‌دهنده تعامل خاصی بود که در کل استان وجود داشت.

وی گفت: وجود مدیریت قوی این امر را قوت بخشید و هدف ما این است که این برنامه ریزی همچنان ادامه داشته باشد.

معاون عمرانی استادار اظهار کرد: نقش مجموعه کمیته‌امداد، هلال‌احمر، بهزیستی، عتبات عالیات، سپاه و سازمان‌های مردمی استان که با ساماندهی مناسب در صحنه حضور داشتند غیرقابل انکار است.

فرخزاد با اشاره به مدیریت کمک‌های مردمی عنوان کرد: استان قزوین به‌عنوان معین شهرستان دلفان استان لرستان تعیین شده و بنیاد مسکن استان قزوین این امر را برعهده دارد و لازم است که ما همچنان جمع آوری کمکهای مردمی را به صورت متمرکز انجام دهیم.

وی افزود: در حال حاضر 120 دستگاه از خودروهای سنگین استان در شهرستان دلفان مستقر هستند و تمام توان استان در این نقطه متمرکز شده و لازم است تا کمک‌ها به این شهرستان بر اساس نیازمندی‌های آن انجام شود و باید از تمام ظرفیت استان به ویژه ظرفیت‌های مردمی استفاده شود.

فرخزاد تاکید کرد: کمیته ای با حضور مجموعه صدا و سیما، کمیته امداد، هلال‌احمر، بهزیستی، مدیریت بحران ستاد عتبات به‌عنوان اتاق فکر برای ساماندهی کمک‌های مردم تشکیل شود.

معاون استاندار گفت: بیشتر کمک‌های دریافتی متمرکز در شهرهاست در حالیکه ما ظرفیت‌های خوبی در روستاها داریم که می‌توانیم از آنها استفاده کنیم همچنین از ظرفیت سالن نمایشگاه‌های بین‌المللی استان برای ایجاد بازارچه‌ها در تمام سال می‌توان استفاده کرد.