به گزارش برنا از قزوین معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: بعد از ۵ سال قیمت نان در نانوایی‌های آزاد پز استان از ۱۴ تا ۴۰ درصد افزایش یافت.

مجید برزگر افزود: قیمت نان قبل از افزایش قیمت بنزین مصوب شده بود، اما باتوجه به شرایط موجود در استان اجرای این مصوبه به تاخیر افتاد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، علت افزایش قیمت نان را تورم، افزایش قیمت دستمزد کارگر و انرژی‌های مصرفی بیان کرد.

برزگر افزود: در حال حاضر قیمت نان لواش گردان ماشینی از ۲۵۰ به ۳۵۰ تومان، سنگک از هزار به هزار و ۳۰۰ تومان، لواش سنتی از ۳۰۰ به ۴۵۰ تومان، بربری روغنی از ۸۰۰ به هزار و ۲۰۰ تومان و نان لواش ریزشی ماشینی کیلویی از ۲ هزار و ۲۰۰ به ۲ هزار و ۵۰۰ تومان افزایش یافته است.

وی ادامه داد: پیش از افزایش قیمت، نانوایان برای به صرفه بودن، از وزن چانه نان کم کردند که این موضوع بر کیفیت نان تاثیر گذاشته بود و حالا با افزایش قیمت قرار است میزان وزن چانه طبق روال افزایش یابد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: برای این موضوع بر عملکرد نانوایان نظارت و در صورت تخلف با آنان برخورد می‌شود.

برزگر در ادامه از افزایش قیمت نان‌های دولتی خبر داد و گفت: قیمت‌های جدید این واحدها نیز هفته جاری به اتحادیه نانوایان ابلاغ و از هفته آینده اجرایی می‌شود.

 ۴۷۳ نانوایی آزادپز و هزار و ۳۰۲ نانوایی دولتی در استان قزوین فعالیت دارند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: