به گزارش برنا از قزوین،  جمشید انصاری رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور در حاشیه سفر به استان برای افتتاح طرح‌های صنعتی و بهداشتی در خصوص دستاورد‌های این سفر بیان کرد: در سفر یک روزه به مناسبت دهه فجر بیش از ۷۸۰ طرح زیربنایی با یک هزار میلیارد تومان اعتبار افتتاح شد که از دستارد‌های نظام است و به کاهش بیکاری در منطقه کمک می‌کند.

 

انصاری افزود: برنامه‌های متعددی در استان پیش بینی شده بود و در این سفر طرح توسعه یک شرکت دانش بنیان و بخش بستری بیمارستان ۳۲ تختخوابی آبیک به بهره برداری رسید و ساختمان جدید دو واحد دانشگاهی افتتاح شد و در جلسه شورای اداری مسائل مهم کشوری مطرح شد.

 

انصاری در خصوص استخدام جدید در دستگاه‌های اجرایی نیز یادآور شد: هر سال استخدام جدید داریم و با توجه به خروجی نیرو‌ها اعم از بازنشستگان افرادی را جایگزین می‌کنیم.

 

معاون رئیس جمهور گفت: وقتی مجوز‌ها از ۱۵ هزار و ۲۰ هزار نفر گذشت آزمون فراگیر برگزار می‌کنیم و سال بعد مجوز می‌دهیم و در این راستا اواخر بهار یک آزمون و در پاییز سال آینده یک آزمون استخدامی متناسب با مجوز ها‌ی صادر شده برگزار می‌کنیم.

 

وی افزود: برآورد ما این است که، چون در نظام اداری حدوداً ۳۰ هزار نفر خروجی در سال داریم به همین میزان برای صدور مجوز اقدام کنیم.

 

انصاری اظهار داشت: در آبان ماه امسال یک آزمون استخدامی برگزار کردیم که برای ۳۱ هزار نفر مجوز داشتیم که تعداد ۵۲۰ هزار نفر معادل سه برابر ظرفیت در آزمون شرکت کردند که نتایج به تعداد سه برابر نیاز اعلام شد تا دستگاه‌ها مصاحبه و گزینش را انجام دهند تا پایان سال مقدمات به کارگیری آن‌ها انجام شود و از ابتدای سال آینده این افراد را به کار خواهیم گرفت.

 

وی در خصوص افزایش حقوق کارمندان هم گفت: برای افزایش حقوق کارمندان منتظر تصمیم مجلس هستیم که پیشنهاد دولت افزایش ۱۵ درصدی است که تغییراتی در کمیسیون تلفیق انجام شده، اما هنوز به تصویب مجلس نرسیده و پس از طرح در صحن مجلس مشخص می‌شود و فکر نمی‌کنیم دولت مشکلی داشته باشد، زیرا اعتبار و منابع آن پیش بینی شده است.

 

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور در مورد چابک سازی و اصلاح نظام اداری هم اظهار داشت: در اصلاح نظام اداری ۱۰ زیر ماده داریم که متعادل سازی نیروی انسانی دولت در سه سال انجام شده و یک سه ساله دیگر داریم که تا پایان سال ۹۹ انجام می‌شود و پس از آن در برنامه هفتم هدف گذاری جدیدی خواهیم داشت.

 

این مسئول افزود: بیشتر استخدام‌ها در دستگاه‌هایی که بیشترین نیرو را دارند از جمله آموزش و پرورش و بهداشت و درمان است که تقریباً ۷۰ درصد نیرو‌های دولت را تشکیل می‌دهند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: