به گزارش برنا از قزوین، منوچهر حبیبی روز جمعه با حضور در ستاد انتخابات استان قزوین در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت تعداد کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان، گفت: تا این لحظه ۷۴ نفر از حضور در کارزار رقابت مجلس شورای اسلامی انصراف داده‌ و ۸۴ نفر در سه حوزه انتخابیه استان شامل ۴۷ نفر در حوزه قزوین، البرز و آبیک، ۱۳ نفر در تاکستان و ۲۴ نفر در حوزه بویین زهرا و آوج باقی مانده‌اند.

وی با بیان اینکه انتخابات بزرگترین رخداد سیاسی کشور است، افزود: مردم از صبح امروز با شور و نشاط و انگیزه بسیار زیادی در پای صندوق‌های رای حضور یافته‌اند و همچنان نیز در صف‌های طولانی پای صندوق‌های رای حضور دارند.

حبیبی گفت: ارتباط بیش از ۹۹ درصد شعبات اخذ رای استان به صورت برخط برقرار بوده و نشان می‌دهد آموزش‌ها در این زمینه موفق بوده است.وی اضافه کرد: طبق گزارش‌ها در شعبات اخذ رای صف‌های متراکم و طویل تشکیل شده است و پیش بینی می‌شود از این به بعد میزان حضور در شعبات شلوغ‌تر خواهد شد.

این مسوول اضافه کرد: فرایند رای گیری انتخابات حداقل ۱۰ ساعت است و تمدید بعدی آن با پیشنهاد استاندار و تایید وزارت کشور صورت خواهد گرفت.

حبیبی با توصیه به مردم برای حضور در پای صندوق‌های رای در ساعات اولیه، گفت: به لحاظ فضای به وجود آمده از نظر شیوع بیماری کرونا، لزوم ثبت اثر انگشت و استامپ در انتخابات فعلی حذف شده و هیچ گونه اجباری در این زمینه نیست.

وی افزود: بیش از هزار و ۴۰ شعبه اخذ رای در نقاط مختلف استان در حل جمع آوری آرا بوده و ۹۲۵ هزار و ۴۷۹ نفر معادل ۷۱ درصد جمعیت استان واجد شرایط رای دادن هستند.

معاون استاندار گفت: بیش از ۲۰ هزار نفر برای امر انتخابات در حوزه اجرایی، نظارت، بازرسی و محافظان صندوق به کارگیری شده اند و ۲ هزار خودرو ساماندهی شده است.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از ساعت هشت صبح امروز جمعه دوم اسفند ماه در سراسر کشور آغاز شده است.

استان قزوین در این دوره از انتخابات مانند ادوار قبلی دارای سه حوزه اتتخابیه با چهار کرسی نمایندگی است.

۱۳۹ نامزد از حوزه های انتخابیه استان قزوین تایید صلاحیت شده بودند که با انصراف ۵۲ نفر، ۸۷ نفر بخت خود را برای کسب رای از مردم و حضور در خانه ملت محک می رنند.

حوزه انتخابیه قزوین-آبیک-البرز دارای ۲ کرسی نمایندگی مجلس و حوزه‌های انتخابیه تاکستان و بوئین زهرا-آوج نیز هرکدام دارای یک کرسی نمایندگی هستند.

۹۲۵ هزار و ۴۷۸ شهروند در استان قزوین واجد شرایط رای دهی هستند که از این تعداد ۴۴ هزار و ۳۱۸ نفر رای اولی هستند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: