به گزارش برنا از قزوین، جواد حق لطفی گفت: این میزان کاهش گرچه رضایت بخش است اما کافی نیست و برای شکست زنجیره انتقال ویروس کرونا باید سفرهای غیرضروری به صفر برسد. 


وی افزود: بر اساس‌ آخرین اطلاعات به دست آمده از دوربین‌های نظارت تصویری و سامانه‌ هوشمند تردد شمار بر‌خط‌ از ۲۵ اسفندماه سال ۹۸ تاکنون ۲میلیون و ۷۱۶ هزار و ۱۵۸ دستگاه خودرو از آزادراه ها و سایر راه‌های استان قزوین تردد کرده‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۵۶درصد کاهش نشان می‌دهد.

 

این مسئول گفت: در همین مدت کمترین میزان سفرهای برون شهری در روز نخست فروردین ماه اتفاق افتاده که با تردد ۳۰۴ هزار و ۳۵۰ دستگاه خودرو شاهد کاهش ۷۳ درصدی عبور و مرور در جاده‌ها بودیم.


حق لطفی ادامه داد: همچنین در این مدت ۲۳هزار و ۸۸۷ مسافر نیز از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی استان سفر کرده‌اند که این آمار نشان می‌دهد تقاضای سفر با ناوگان عمومی مسافربری به ۳۱ درصد کاهش یافته است.


مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان افزود: این میزان کاهش تردد جاده ای نشان می‌دهد مردم عزم جدی برای شکستن ویروس کرونا دارند اما همین حجم سفرهای جاده ای هم قابل قبول نیست و باید تمام مسافرت‌ها برای ریشه کنی کامل بیماری لغو شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: