به گزارش برنا از قزوین، رئیس کمیته خدمات حمل و نقل ستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر استان قزوین گفت: از ۲۵ اسفند ۹۸ تا پایان روز شانزدهم فروردین  امسال ، هفت میلیون و ۱۸۴ هزار و ۸۸۳ دستگاه خودرو در راه‌های این استان تردد کردند که نسبت به مدت مشابه پارسال ، ۶۸ درصد کاهش داشت.


جواد حق لطفی ادامه داد: در این مدت همچنین ناوگان جاده‌ای حمل مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان نیز ۷۳ هزار و ۸۹۵ مسافر را جا‌به‌جا کرد که در مقایسه با ۱۰۴ هزار و ۳۳۲ مسافر جا‌به‌جا شده در نوروز پارسال،  ۲۹ درصد کاهش داشت.


وی با اشاره به اجرای طرح ملی فاصله گذاری اجتماعی که از هشتم فروردین به منظور جلوگیری از گسترش ابتلا به کرونا آغاز شده است گفت: در قالب این طرح که برای هر کدا‌م از بخش‌های کشور مسئولیتی مشخص کرده، مبادی ورودی و خروجی استان قزوین جهت جلوگیری از ورود افراد غیربومی و مسافران به داخل استان با هماهنگی پلیس راه مسدود شده است.


مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان افزود: با اجرای این طرح که تا 20 فروردین ادامه دارد ، آمار عبور و مرور خودرو‌ها بیش از پیش کاهش پیدا کرده است.


حق لطفی گفت : البته برای قطع کامل زنجیره انتقال کرونا این کاهش تردد کافی نیست و باید سفر‌ها و رفت و آمد‌های غیرضروری به صفر برسد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: