به گزارش برنا از قزوین؛ دکتر حسن آصفی در این رابطه اظهار داشت: براساس مصوبه شورای تأمین استانداری در 32 پست شهری و بین شهری  با مشارکت جمعیت هلال احمر، پلیس راه ، نیروی انتظامی و مرکز بهداشت، 190 هزار و 441 نفر در ورودی و خروجی استان خدمات لازم به آنها ارائه شد.

 

وی خودروهای غربال شده طی این مدت را 94 هزار و 360 دستگاه عنوان کرد و افزود: طرح غربالگری کلیه اصناف دارای مجوز فعالیت از ستاد مبارزه با کرونا از دیگر اقدامات این جمعیت در جهت جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا در سطح جامعه بود که در همین راستا 79 هزار و 877 نفر از اصناف استان در این طرح غربالگری شدند.

 

آصفی بیان کرد: از آغاز طرح پایش سلامت در استان قزوین بیش از 3 هزار و 293  نفر روز از پرسنل و اعضای داوطلب و نجاتگران این جمعیت با ایثار جان و سلامتی خود، هم پای کادر درمان و برای مقابله با کرونا تلاش کردند.

 

وی تصریح کرد: در بحث مبارزه با کرونا جمعیت هلال احمر استان قزوین اقدامات بسیار وسیع و گسترده ای ارائه داد و در بخش های مختلف از جمله ارائه پروتکل های آموزشی و حساس کردن شهروندان برای مراقبت بیشتر، تولید ماسک و ملزومات بهداشتی توسط اعضای داوطلب هلال احمر، ضد عفونی و گند زدایی منازل و معابر و همچنین توزیع اقلام بهداشتی، نقش بسیار موثری ایفاء کرد.

 

آصفی ادامه داد: ایجاد نقاهتگاه بیماران مبتلا به ویروس کرونا در قزوین و تاکستان و دادن مشاوره به مردم درباره علایم بیماری کرونا از طریق تلفن ۱۱۲ از دیگر خدمات این جمعیت در این مدت بود.

 

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان عنوان کرد: از ابتدای بحران ویروس کرونا در سطح استان هلال احمر با توجه به نقش حمایتی و ارتباط خود با افراد خیر توانست خدمات بسیار خوبی را از جمله توزیع بسته های غذایی و اقلام بهداشتی ضد کرونایی در مناطق محروم استان را به انجام برساند.

 

آصفی یاد آور شد: به جهت اهمیت تأمین دارو و اقلام درمانی بیماران و همچنین توزیع اقلام بهداشتی در این ایام، داروخانه هلال احمر استان ضمن توزیع انواع محلول ضدعفونی کننده، دستکش و ماسک، در ایام نوروز  99 با حداکثر توان و بدون تعطیلی فعالیت خود را ادامه داد تا بیماران و شهروندان با مشکلی مواجه نباشند.

 

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قزوین درپایان اظهار داشت: امیدواریم با مساعدت مردم و رعایت هر چه بیشتر توصیه های بهداشتی بتوانیم زنجیره انتقال بیماری کرونا در استان و کشور را قطع کنیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: