به گزارش خبرگزاری برنا از قم، روح‌الله مقدم اظهار کرد: پیرو پیگیری‌های مکرر علاقمندان به ورزش در شهر کهک به ویژه دوست‌داران رشته فوتبال و مساعدت ویژه رسول منعم مدیر کل ورزش و جوانان استان قم عملیات تکمیل زمین چمن مصنوعی این شهر به مناسبت عید سعید فطر آغاز شد.

وی ادامه داد: این زمین در مجموعه ورزشی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی شهر کهک به نام سرهنگ شهید شهروز مظفری‌نیا احداث شده و با پیگیری‌های دفتر فنی و مهندسی اداره کل ورزش و جوانان، پیش‌بینی ما این است که تا سه ماه آینده به بهره‌برداری رسیده و در اختیار ورزش‌دوستان و علاقمندان به فوتبال در شهر کهک قرار بگیرد.

مسوول اداره ورزش و جوانان بخش کهک با بیان اینکه از مرداد ماه سال 1398 در این مسوولیت برای توسعه ورزش بخش فعالیت می‌کند، اضافه کرد: توسعه ورزش در بخش را در جلسات مختلف با بخشداری، شهرداری، شورای اسلامی شهر کهک و شوراهای اسلامی روستاها پیگیر می‌کنیم تا هر دو بخش قهرمانی و همگانی ورزش را تقویت کنیم.

وی با اشاره به فعالیت‌های این اداره در سال 1398، افزود: سال گذشته خانه جوان شهر کهک با حضور ژاله فرامرزیان معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان افتتاح و موجب شد تا شاهد آغاز فعالیت سمن‌ها و تشکل‌های مردم نهاد حوزه جوانان در این شهر باشیم.

مقدم از اجرای همایش‌های همگانی و جشنواره‌های ورزشی در این بخش خبر داد و افزود: جشنواره بازی‌های بومی محلی با استقبال بسیار خوب مردم بخش برگزار شد، ضمن اینکه سه همایش پیاده‌روی نیز در مناسبت‌های ملی و مذهبی با حضور مردم روستاهای خورآباد، سیرو و کهک برنامه‌ریزی و برگزار کردیم.

وی خاطرنشان کرد: بعد از چند سال وقفه مسابقات فوتسال بخش کهک را برنامه‌ریزی کردیم و این رقابت‌ها با استقبال فوق‌العاده خوب دوست‌داران این رشته در اوج هیجان و جذابیت به انجام رسید، مسابقاتی که در آن 16 تیم از روستاهای مختلف حضور داشتند و در زمان برگزاری هر مسابقه سکوهای سالن ملاصدرای کهک مملو از تماشاگر بود.

مسوول اداره ورزش و جوانان بخش کهک اظهار کرد: متاسفانه شیوع ویروس کرونا در بخش کهک همانند سایر نقاط کشور مشکلات زیادی را در مسیر اجرای برنامه‌های پیش‌بینی شده حوزه ورزش قهرمانی و همگانی ایجاد کرد و امیدواریم بعد از بازگشایی اماکن ورزشی، رونق دوباره‌ای به ورزش کهک بدهیم.

وی در پایان تصریح کرد: به تنهایی قادر به توسعه ورزش در بخش کهک نیستیم و تحقق این مهم نیازمند همکاری و همیاری نزدیک تمامی دستگاه‌های اجرایی این بخش است، همچنین خیّرین و مردم عزیز شهر کهک و روستاهای این بخش می‌توانند در این زمینه به اداره ورزش و جوانان کهک کمک زیادی کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: