به گزارش خبرگزاری برنا از قم، مهدی عموزاده قهرمان سابق کاراته جهان در این جلسه با اشاره به سوابق خود در کاراته اظهار کرد: عمر ورزشی و قهرمانی کوتاه است و مدیران و مسوولان فدراسیون کاراته زمانی که باید به ورزشکاران و قهرمانان این ورزش و پیشکسوتان توجه می‌کردند آنها را کنار گذاشتند و حالا که مجدد به دنبال کسب جایگاه هستند به سراغ ورزشکاران آمده‌اند.

وی با اشاره به پیشرفت‌های کاراته کشور در دهه 70 تصریح کرد: دوره طلایی کاراته در دهه 70 به دلیل آسیب‌ها و مشکلات فدراسیون کاراته دچار افول شد.

قهرمان سابق کاراته جهان گفت: در قم هم عدم توجه به پیشکسوتان و بی‌انگیزه کردن جوانان و ناامیدی نسبت به آینده کاراته به دلیل سومدیریت، کاراته را دچار کم‌فروغی کرده است.

وی با اشاره اتفاقاتی که در روند برگزاری مجمع هیات کاراته و انتخاب رئیس هیات رخ داده است افزود: برخی مسوولان ورزش شجاعت ندارند و جرات نمی‌کنند بگویند اشتباه کرده‌اند.

مجید عبدالحسینی قهرمان سابق کاراته جهان و کشور نیز با اشاره به برگزاری مجمع انتخاباتی هیات کاراته استان قم با حضور 15 عضو در اواخر سال گذشته برگزار شد اظهار کرد: در انتخابات این مجمع هیچ‌یک از دو کاندیدا حد نصاب آرا را کسب نکردند و مقرر شد یک ماه بعد مجمع مجددا برگزار شده و برای انتخاب رئیس هیات تصمیم‌گیری شود.

وی با بیان اینکه اما پس از مدتی ابلاغ حکم ریاست برخورداری در هیات کاراته استان‌ قم صادر شد تصریح کرد: براساس ماده 9 اساسنامه انتخاب رئیس هیات باید با کسب حدنصاب بیش از نصف باشد.

این قهرمان سابقه کاراته جهان و کشور افزود: البته با پیگیری‌هایی که انجام شده وزیر ورزش دستور داد که انتخابات مجدد برگزار شود اما بعد از مدت‌ها مشخص نیست به چه دلیل این دستور اجرا نمی‌شود.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به نارضایتی‌های جامعه ورزش استان از مدیرکل سابق ورزش و جوانان گفت: مدیرکل قبلی به گونه‌ای عمل کرد که برخی هیات‌های ورزشی امین اداره کل بودند و برخی تبادلات مالی بین اداره کل و هیات‌های ورزشی صورت می گرفت؛ دوره قبلی مدیریت ورزش و جوانان استان قم از تاریخ ورزش استان باید پاک شود چراکه در این دوره هیچ کاری صورت نگرفت و ضربات سنگینی نیز به ورزش استان وارد شد.

عبدالحسینی با اشاره به برخی سوءمدیریت‌ها در هیات کاراته استان بیان کرد: چطور می‌توان در زمانی که تمام مسابقات کشور تا پایان سال لغو شده و هیچ کاراته‌کایی در مسابقه‌ای شرکت نمی‌کند به افرادی خاص و نزدیک به هیات کاراته یا برخی باشگاه‌های خاص حق مسابقه پرداخت ‌شود.

وی با اذعان به اینکه ما خواستار اجرای قانون در هیات کاراته هستیم گفت: رئیس غیرقانونی هیات کاراته با استعفای خود جامعه کاراته استان را خوشحال کرده و کار را به کاردان بسپارد.

سیدعلی خلیلی عضو هیات رئیسه هیات کاراته استان قم هم با اشاره به برگزاری مجمع و انتخابات هیات کاراته استان قم اظهار کرد: انتخابات این هیات به صورت مهندسی‌شده و غیرقانونی برگزار شد.

وی با تاکید بر اینکه موثرین در هیات کاراته افرادی که خودشان می‌خواستند در مجمع شرکت دادند افزود: حق اساتید و پیشکسوتان کاراته استان شرکت در مجمع هیات کاراته بوده اما این اتفاق نیفتاده و افراد به صورت مهندسی‌شده در مجمع شرکت کردند.

عضو هیات رئیسه هیات کاراته استان قم با اشاره به افول کاراته قم طی سال‌های اخیر تصریح کرد: باید در انتخابات افرادی با تجربه و اطلاعات که برای کاراته استان مفید هستند انتخاب کنند اما متاسفانه اینگونه نیست.

وی بیان کرد: من جزو نخستین باشگاه‌داران قم هستم و براساس قانون باید نمایندگان باشگاه‌داران نیز در مجمع انتخاباتی حضور داشته باشند اما امروز یکی از باشگاه‌داران تازه کار و با تجربه بسیار پایین‌تر در مجمع به عنوان نماینده حضور پیدا می‌کند که این مایه تاسف جامعه کاراته استان است.

خلیلی با اذعان به اینکه مجمع انتخاباتی هیات کاراته قم غیرقانونی بوده است افزود: یا پیگیری‌های که داشتیم وزیر ورزش نیز اعلام کرده که باید انتخابات ابطال شده و مجدد برگزار شود چرا که این مجمع انتخابات نبوده بلکه انتصابات بوده است.

وی بیان کرد:‌ همان‌هایی که بذر اختلاف را ریخته‌اندن امروز عنوان می‌کند که بیایید تا اختلافات را حل کنیم.

 

عکاس: محسن روحیان

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: