به گزارش خبرگزاری برنا از قم، دکتر محمدرضا قدیر، با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در استان قم گفت: متاسفانه در روزهای اخیر شاهد افزایش تعداد مراجعات در بیمارستان های استان هستیم بطوریکه از ۸۰ نفر در چند روز قبل به ۱۶۰ نفر در تاریخ دیروز در بیمارستان کامکار رسیده است که این نگران کننده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم عنوان داشت: اگر طی دو هفته گذشته تعداد بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان های قم دو رقمی شده بود و حتی در برهه ای به ۸۰ نفر نیز رسیده بود، امروز متاسفانه شاهد هستیم که ۱۴۰ نفر در بیمارستان ها بستری بوده و این زنگ خطر است.

وی با تاکید بر نرفتن به مسافرت گفت: یکی از راه های انتقال که بسیار نیز می تواند خطرناک باشد، مسافرت رفتن به ویژه مسافرت به مناطق قرمز و یا حضور افرادی از مناطق قرمز به قم است که از همه مردم درخواست می کنیم که رعایت کرده و حتی اگر کسی می گوید که می خواهم به قم بیایم، از او بخواهید که در همان محل زندگی خود بماند.

دکتر قدیر گفت: روز گذشته یک مورد فوتی مربوط به کرونا در قم داشتیم که یک خانم میانسال بود و از طریق اقوامشان که از یک منطقه قرمز به قم سفر کرده بودند، مبتلا و متاسفانه جان خود را از دست داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: همچنین برگزاری مراسم های عروسی و عزا نیز از دیگر مسائلی است که روند ابتلا را گسترش می دهد و از مردم درخواست می کنیم رعایت کرده و در این مراسم شرکت نکنند.

وی گفت: تا قبل از اردیبهشت ۸۰ درصد مردم تمامی مسائل بهداشتی را رعایت می کردند اما متاسفانه امروز به کمتر از ۳۰ درصد رسیده است و این زنگ خطری برای استان است.

دکتر قدیر با اشاره به تست گیری کرونا از بیماران گفت: امروز ۴۴ درصد افرادی که در قم بصورت سرپایی از آنها تست گرفته شد، نتیجه آنها مثبت بود که باید مراقب باشیم چرا که همه این افراد در بیمارستان ها بستری نشده و در خیابان و ادارات و ... در حال تردد بوده و می توانند ویروس را منتقل کنند.

وی با انتقاد از افزایش حضور ماشین هایی با پلاک های دیگر استان ها به ویژه استان های قرمز در قم گفت: مردم قم همواره نشان داده اند که مهمان نواز بوده و از مهمان استقبال می کنند اما این ایام وقت مهمانی رفتن، مسافرت رفتن و پذیرایی از مهمانان دیگر استان ها نیست و باید به مهمانان بگوییم که در ایام بعد از کرونا به قم سفر کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: