به گزارش خبرگزاری برنا از قم، احمد امیرآبادی فراهانی در آیین تقدیر از عوامل جهادی و پرسنل فعال شهرداری قم در مقابله با بحران ویروس کرونا و افتتاح، بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی 110 پروژه عمرانی، خدماتی، فرهنگی، ترافیکی، فناوری، سرمایه گذاری، فضای سبز و زیباسازی شهرداری قم با اعتباری بالغ بر 8600 میلیارد ریال که در سالن همایش‌های شهرداری قم برگزار شد، با تقدیر از زحمات و تلاش های مجموعه مدیریت شهری اظهار کرد: با وجود تمام محدودیت های مالی کشور مدیران شهری در قم اجازه ندادند چرخ توسعه قم متوقف شوند.

وی با بیان اینکه از اسفندماه 98 دنیا و ملت ما دچار سختی‌هایی در خصوص ورود ویروس منحوس کرونا شدند تصریح کرد: با وجود تمام سختی‌ها و مشکلات و خطراتی که به وجود آمد اتفاقات خیلی خوبی هم افتاد و نمایش قدرت، عشق ورزی، وحدت و همدلی تبلور پیدا کرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با وجود تمام سختی هایی که در پی تحریم های ظالمانه دولت آمریکا داریم ملت ایران از این امتحان بزرگ الهی سربلند بیرون آمد اما بسیاری از کشورهای توسعه یافته و غنی از منابع مالی دچار سختی و مشکلات بسیار بیشتری نسبت به ملت ایران هستند و نمی توانند مدیریت کنند.

وی با اذعان به اینکه گروه‌های جهادی، مردمی، طلاب و... در کنار دولت نمایش قدرت زیبایی در مقابله با کرونا داشتند گفت: کارهای بزرگی در زمینه تدفین و تغسیل متوفیان و رعایت اصول شرعی صورت گرفت و در بیمارستان ها بسیار قدرتمندانه خدمت به مردم در اولویت قرار گرفت و طلاب نیز به صورت جهادی و مخلصانه به کمک بیماران و کادر درمانی شتافتند.

امیرآبادی فراهانی با اشاره به کمک‌های مردمی برای رفع مشکلات معیشتی مردم در ایام شیوع کرونا تصریح کرد: با وجود تمام جلوه‌های شکوهمند خدمت به مردم در قم، بی‌مهری نیز به مردم قم در روزهای اول شیوع کرونا صورت گرفت که بخشی از آن نیز جزو نقشه دشمنان بود و اعلام شد که قم مرکز شروع کرونا بوده اما با همت مردم این توطئه خنثی شد و قم به نمونه مقابله با کرونا در عرصه‌های مختلف تبدیل شد.

وی با بیان اینکه قم به عنوان مرکزی بود که کرونا را شناسایی کرد افزود: در همان روزها دو سه استان درگیر بودند اما اعلام نمی‌کردند و قم این شجاعت را داشت که چنین مساله‌ای را اعلام کند و قصد داشتند از این فرصت توطئه‌ای علیه قم بسازند که هوشمندانه با این توطئه مقابله شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: