به گزارش خبرگزاری برنا از قم، آیت الله حسین نوری همدانی در مراسم کلنگ زنی احداث ساختمان مجتمع حوزه‌ای صدر که هم‌زمان با آغاز دهه کرامت و ولادت حضرت معصومه(س) برگزار شد امکانات پیش بینی شده در این مجتمع حوزوی را تحسین کرد و کلنگ آغاز عملیات احداث این مجتمع را بر زمین زد.

وی در ادامه با اشاره به تاریخ تأسیس حوزه‌های علمیه اظهار کرد: علمای بزرگ شیعه وظیفه خود دانستند که برای تربیت طلاب، حوزه‌هایی بسازند تا فقه اهل‌بیت علیهم‌السلام که به قرآن و پیغمبر برمی‌گردد، آموزش داده شود.

آیت‌الله نوری همدانی خاطرنشان کردند: تا قرن‌ها، علم در کتب و حوزه‌ها بود، اما به اجتماع و عرصه‌ جهانی نیامده بود. کسی که توانست این فقه را به عرصه‌ جهانی بیاورد، امام خمینی(ره) بود و رهبر معظم انقلاب هم این مسیر را ادامه می‌دهند.

وی در ادامه با بیان اینکه وظیفه‌ ما نیز عرضه‌ این فقه به دنیا است یادآور شد: فقه اهل‌بیت علیهم‌السلام می‌تواند دنیا را از نظر سیاسی و فرهنگی اداره کند.

این مرجع تقلید حوزه‌ها علمیه را ادامه‌ همان مسیر اهل‌بیت علیهم‌السلام دانست و ضمن تبریک میلاد حضرت معصومه(س) افزود: امیدواریم این آثار در خدمت اهل‌بیت علیهم‌السلام و بیان فقه ایشان باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حاج ابوالقاسم مدیر مجتمع صدر نیز در این مراسم گزارشی از روند اجرایی احداث این مجتمع و امکانات تعبیه‌شده در آن‌که شامل مدرسه علمیه، مسجد، سالن همایش، کتابخانه و پژوهشگاه ارائه کرد.

وی افزود: در این مجتمع یک مرکز تجاری و همچنین یک مرکز ورزشی که برای عموم مردم قابل ‌استفاده باشد، ایجاد خواهد شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: