به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حجت‌الاسلام علی مظفری در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم گفت: بیشترین وقت دستگاه قضایی در قم امروز صرف مسائل و موضوعاتی می‌شود که علت آن کم‌کاری یا بدکاری برخی سازمان‌های دولتی است و ما به‌زودی به سراغ این افراد خواهیم رفت.

وی دستگاه قضایی به‌عنوان مدافع حقوق مردم به‌زودی به سراغ این مدیران خواهد رفت و حق مردم را از آن‌ها خواهد گرفت.

مظفری با بیان اینکه در احیای بیت‌المال و حقوق عامه با کسی تعارف نداریم، گفت: مردم از دستگاه قضایی انتظار دارند تا در احیای حقوق عامه با احدی تعارف نداشته باشد.

وی گفت: پرونده‌های متعددی در راستای احیای حقوق عامه در دادگستری قم به جریان افتاده و تا پایان دوره تحول در دستگاه قضایی اقدامات بزرگی در احیای حقوق عامه و مبارزه با فساد انجام خواهد گرفت.

مظفری گفت: بسیاری از قضات قوه قضاییه باوجوداینکه اجتهاد مطلق را ندارد اما از استانداردهای موردنیاز قضاوت وضعیت مطلوب‌تری دارند.

رییس کل دادگستری قم ابراز داشت: اکثریت قضات قوه قضاییه صلاحیت‌های شرعی قرارگیری در جایگاه قضاوت را دارند و بیشتر آن‌ها دارای تحصیلات هم‌زمان حوزوی و دانشگاهی هستند.

وی با انتقاد از آنچه آن را رشوه‌گیری عده‌ای قضات نامید، بیان داشت: رشوه گرفتن یک قاضی با اصول اصیل اسلامی و اخلاقی در تناقض کامل قرار دارد.

مظفری خاطرنشان کرد: کشف جرم در قوه قضاییه باید به‌وسیله ضابطین انجام بگیرد و در این زمینه مساله سرقت از اهمیت ویژه‌تری برخوردار است.

رییس کل دادگستری قم ابراز کرد: در دو ماه اخیر ۳ سرقت مسلحانه در قم انجام گرفت که عوامل هر ۳ سرقت دستگیرشده و برای عبرت‌آموزی سایر بزهکاران برخوردهای بسیار شدیدی با آن‌ها انجام خواهد گرفت.

وی افزود: باکسانی که بخواهند به دنبال منافی عفت و قبح زدایی در شهر قم باشند باقدرت برخورد می‌شود، عده‌ای به‌صورت تعمدی این شهر را با شهرهای دیگر اشتباه گرفته‌اند.

مظفری همچنین خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی از حوزه‌های علمیه انتظار دارد تا مقدمات اجرایی شدن فقه امامیه را در جامعه فراهم کند.

وی افزود: اجرای فقه علوی آرزوی بزرگ تمام علما و فقهای اسلامی در طول تاریخ بوده که با انقلاب اسلامی بستر لازم برای آن به وجود آمده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: