به گزارش خبرگزاری برنا از قم، دکتر محمد رضا قدیر گفت:  تست مثبت مراجعات سرپایی در قم از 15 درصد به 45 درصد افزایش یافته است و این مسئله زنگ خطر شیوع مجدد کرونا را در استان به صدا درآورده است.

وی یک از علل افزایش بیماران کرونایی در قم را برپایی مراسم های همایش، عزا و عروسی خواند و گفت: بسیاری از این همایش ها باید به صورت غیر حضوری برگزاری شود تا از تجمع بی دلیل افراد جلوگیری شود.

دکتر قدیر گفت: در این مراسم ها فاصله گذاری اجتماعی و اصول بهداشتی به هیچ وجه رعایت نمی‌شود و احتمالا تا دو هفته آینده با اوج‌گیری دیگری مواجه خواهیم شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم تصریح کرد: چرخش چرخه اقتصاد با رعایت موازین بهداشتی باید صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه تعداد بستری مبتلایان به کرونا در دو هفته اخیر از حدود 80 نفر به حدود 150 نفر افزایش یافته است، گفت: در جلسه ویژه ای که امروز با روسای بیمارستان ها برگزاری کردیم علاوه بر بیمارستان کامکار سایر بیمارستان ها را نیز برای پذیرش بیماران کرونایی آماده کرده ایم.

دکتر قدیر یکی دیگر از دلایل افزایش بیماران کرونایی را مسافرت از مناطق قرمز به قم دانست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی به دیگر دلایل افزایش شیوع بیماری کووید 19 در قم اشاره کرده و گفت: ابتلای افراد پرخطر، پایین آمدن آنتی بادی و احتمال جهش ویروس کرونا از جمله عوامل احتمالی افزایش بیماران کرونایی در قم است.

وی خاطرنشان کرد: رعایت موازین بهداشتی از 80 درصد در اردیبهشت ماه هم اکنون به کمتر از 30 درصد رسیده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: