به گزارش خبرگزاری برنا از قم، سید محمود طاهری گفت: این طرح بر اساس مجوز شورای اقتصاد، به‌صورت رایگان اجرا و بر اساس آن یک‌میلیون و ۴۶۰ هزار دستگاه خودروی عمومی حمل بار و مسافر در سطح کشور گازسوز می‌شود.

وی اضافه کرد: دارندگان تاکسی‌ها و انواع وانت‌بارها می‌توانند برای گازسوز کردن خودروهای خود با مراجعه به نشانی    https://gcr.niopdc.ir  اقدام به ثبت‌نام کنند.

وی هدف از اجرای این طرح را کاهش مصرف بنزین و افزایش مصرف سی ان جی در سبد حامل‌های انرژی خودروهای عمومی حمل بار و مسافر عنوان کرد.

طاهری گفت: با توجه به فعال بودن ۳۹ باب جایگاه عرضه سی ان جی در سطح استان قم،‌ رانندگان می‌توانند با ‌قیمت ارزان‌تر از سوخت پاک‌تر استفاده کنند.

وی با تاکید بر اقدام سریع‌تر رانندگان متقاضی برای ثبت‌نام در این طرح، خاطرنشان کرد: اولویت گازسوز کردن با خودروهایی است که مشخصات آن‌ها زودتر در سایت مربوطه ثبت‌شده باشد.

وی ادامه داد: پس از ثبت‌نام در سامانه، رانندگان باید بر اساس تاریخ و زمان اعلام‌شده به کارگاه‌های مجاز مراجعه نمایند و ضرورتی به مراجعه به شرکت ملی نفت وجود ندارد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه قم بیان کرد: با وجود این‌که اطلاع‌رسانی و تبلیغ خاصی در این زمینه صورت نگرفته است،‌ تاکنون اطلاعات بیش از ۱۰۰ دستگاه خودرو در سایت مربوطه ثبت‌شده است و در نوبت گازسوز شدن می‌باشند.

به گفته وی، درصد بالایی از خودروهای عمومی باری و مسافری که در محدوده استان قم تردد می‌کنند، دوگانه‌سوز هستند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: