به گزارش خبرگزاری برنا از قم،  آیا تاریخ صدر اسلام با مصادره و قلع و قمع  بیش از 1000 اصله درختِ 20 ساله در بوستان فدک شهر قم تکرار می شود؟

در سکوت ارگانها و دستگاه ای مسئول، استانداری، دادگستری، شورای شهر، شهرداری و منابع طبیعی، بوستان فدک به عنوان یکی از بوستان های فراشهری و نزدیک ترین  کمپ اسکان به حرم کریمه اهل بیت (س) که در مسیر شاه راه مواصلاتی شمال-جنوب و شرق به غرب  کشور قرار گرفته در معرض نابودی است.

خبرهایی مبنی بر حکم قلع و قمع بیش از 20 هزار متر مربع از فضای سبز بوستان فدک به گوش می رسد. حکمی که توسط دادگستری قم قطعی شده و به زودی اجرا خواهد شد. این درحالی است که هزینه ایجاد هر متر مربع بوستان شهری در حال حاضر بیش از 600 هزار تومان است و این بدان معناست که برای احداث همینقدر بوستان شهری باید بیش از 120 میلیارد ریال هزینه شود.

حال با توجه آموزه های دینی و قرآنی که عذاب الهی را برای قطع کنندگان درختان وعده داده و همینطور متن صریح قانون حفظ و گسترش فضای سبز ، دستگاه قضایی چگونه حکم به قلع و قمع این درختان داده است؟

هزینه نگهدای از فضای سبز این بوستان در 20 سال گذشته چقدر بوده ؟ چه بلایی بر سر درختان انار، نارون، زیتون و کاج این بوستان خواهد آمد؟

این خسارت سنگین و جبران ناپذیر چگونه جبران خواهد شد؟ آیا نمی شود این زمین با عرصه دیگری معاوضه شود تا از آسیب به محیط زیست ، اموال عمومی و تشویش اذهان مردم جلوگیری شود؟

 شهروندان قمی و به خصوص ساکنین منطقه پر تراکم 3 شهرداری با کمبود فضای سبز چگونه زندگانی خود را به سر خواهند برد؟ تا چه زمانی شاهد این دست اتفاقات نظیر باغ سالاریه  ،باغ فدک و ... در شهری که پیشرو در انقلاب و مرکزیت جهان تشیع است خواهیم بود؟

منتظر ورود دادستانی و پاسخگویی دستگاه ها و ارگانهای مسئول هستیم !!!

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: