به گزارش خبرگزاری برنا از قم، دکتر بهرام سرمست بعد از جلسه ستاد  ملی مقابله با کرونا که به صورت ویدئوکنفرانس با حضور رئیس جمهور برگزار شد، در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه قم در وضعیت نارنجی قرار گرفته است، اظهار داشت: به منظور مقابله با کرونا و جلوگیری از ورود استان به وضعیت قرمز نیاز به رعایت پروتکل های بهداشتی است.

وی در مورد بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید عنوان کرد: در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب شد که کلاس ها در مناطق سفید به صورت حضوری برگزار شود و کادر آموزشی در سراسر کشور از ۱۵ شهریور در محل کار خود حضور داشته باشند و در مناطق غیرسفید هم کلاس ها به صورت غیرحضوری و نوبت بندی برگزار شود.

استاندار قم تصریح کرد: در استان ها با وضعیت قرمز هم تصمیم به عدم برگزاری کلاس ها به شکل حضوری گرفته شد که جزئیات آن متعاقبا ابلاغ می شود.

سرمست تاکید کرد: در صورتیکه روند افزایشی مبتلایان در استان ادامه داشته باشد، کلاس های درسی مدارس غیرحضوری خواهد بود.

وی در خصوص دانشگاه ها بیان داشت: چنانچه برای دانشجویان امکان میهمان شدن در محل سکونت فراهم باشد، این امر صورت بگیرد تا از تردد دانشجویان و سکونت خوابگاهی کاسته شود.

استاندار قم در مورد عزاداری های محرم هم گفت: قرار شد در کارگروهی متشکل از نمایندگان معاونت سیاسی امنیتی وزارت کشور، وزارت بهداشت و متولیان مراسم های مذهبی، شیوه نامه ای تنظیم و ابلاغ شود تا هم عزاداری صورت بگیرد و هم متولیان برگزاری عزاداری ها ملزم به رعایت پروتکل ها و حفظ سلامت عزاداران حسینی شوند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: