به گزارش خبرگزاری برنا از قم، در مراسمی با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمدی عراقی رئیس دفتر مقام معظم رهبری در قم، آیت الله مقتدایی به مدیریت بیت تاریخی امام خمینی (ره) در قم منصوب شد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی عراقی در این مراسم که در محل بیت تاریخی امام خمینی(ره) در قم برگزار شد با تسلیت ایام سوگواری ماه محرم گفت: یکی از ثمرات و برکات وجود مبارک امام حسین(ع) این انقلاب اسلامی است که امام فرمودند "ما هر چه داریم از محرم و صفر است".

وی افزود: خدا را شکر می‌کنیم که نعمت بزرگ انقلاب اسلامی را به برکت پیروی از اهل بیت(ع) و به ویژه سیدالشهدا(ع) به ما دادند، همه مناسبتهای انقلاب اسلامی توام با مناسبت های مذهبی بوده است و نسل جدید باید این را بداند که 15 خرداد سال 42 دوازدهم ماه محرم بوده است و سحرگاه دوازدهم ماه محرم امام راحل(ره) را از این بیت دستگیر کردند و واقعه مهم 1342 آغاز شد که در آخر هم به پیروزی انقلاب اسلامی منجر شد.

محمدی عراقی بیان کرد: نقاط اوج انقلاب اسلامی مربوط به امام حسین(ع) بوده است و این جمله امام راحل(ره) عین حقیقت است که "ما هر چه داریم از محرم و صفر است".

وی گفت: هدف از این جلسه در درجه نخست تجدید یاد آن بزرگانی است که بر محور این بیت شریف واقعا بوده‌اند و در این خانه خدمت کرده‌اند و در طول تاریخ این خانه‌های گلی و محقر منشاء خدمت ها و حرکت های بزرگ الهی بوده است.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری در قم تصریح کرد: این سنت الهی است و انسان های بزرگ این گونه بوده‌اند که همواره مورد ابتلا واقع می‌شدند و خوشبختانه در انقلاب اسلامی ایران به برکت هدایت‌های امام و رهبری دشمنان نتوانسته‌اند کاری انجام دهند چرا که همیشه خطر بزرگتر بعد از انقلاب ها بوده است و شیاطین متوسل به خدعه می‌شوند و بعد از رحلت پیامبر اسلام(ص) هم این اتفاق افتاد و نهضت بزرگ آن حضرت به انحراف کشیده شد و حکومت‌های  بنی امیه و بنی عباس به وجود آمدند.

محمدی عراقی افزود: حضرت ابراهیم(ع) بعد از آن امتحانات دشوار به مقامت امامت رسیدند و پاداش بلای عظیم رسول خاتم و صبر بر این بلا این است که تا قیامت این پرچم برافراشته است و این سلسله زنجیروار مصیبت‌ها و بلاها و سختی ها همه برای تقرب به سمت خدا است.

وی گفت: در هر حال خوشبختانه این شجره نبوت و امامت ادامه پیدا کرده است و امروز نیز در دوران غیبت امام عصر(عج) علما پرچمدار انبیا هستند و نقطه اوج و گل سر سبد علمای دین امام راحل بوده‌اند که از این خانه کوچک حرکت انقلابی خود را آغاز کردند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری در قم خاطرنشان کرد: حفظ این انقلاب اگر از اصل آن سخت‌تر نباشد آسان‌تر هم نیست و مهم‌ترین نقش را در این زمینه یاران صدیق و باوفا و با استقامت امام راحل دارند که در آن خط و در آن مسیر واقعی اسلام و انقلاب امتحانات زیادی داده‌اند و ثابت قدم بوده‌اند و آیت‌الله مقتدایی یکی از این یاران صدیق است که امروز شاهد تشریف فرمایی ایشان برای مدیریت این بیت شریف هستیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: