به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حجت الاسلام و المسلمین غریب در خصوص پرونده سرقت مسلحانه از طلا فروشی که در اردیبهشت 99 در قم رخ داد، بیان داشت: برای 4 متهم اصلی این پرونده به جرم محاربه و سرقت مسلحانه مقرون به آزار، قرار نهایی صادر و پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال شد.

این مقام قضایی به دیگر سوابق متهمان اشاره کرد و افزود: سرقت مسلحانه بانک صادرات ساوه شعبه آزادی، سرقت مسلحانه بانک صادرات ساوه شعبه شهید طالقانی، سرقت مسلحانه طلا فروشی خیابان 14 متری امام حسین در قم و سرقت مسلحانه طلا فروشی خیابان 20 متری شهید بهشتی در قم از جمله سرقت های مسلحانه این پرونده است.

غریب در ادامه گفت: متهمان این پرونده با صدور دستورات قضایی و تدابیر مأموران محترم نیروی انتظامی در تیرماه امسال در بخش نوبران شهرستان ساوه استان مرکزی دستگیر شدند و از محل مخفیگاه آنان، اسلحه کلاشینکف استفاده شده در سرقت، دو قبضه کلت کمری، تعدادی فشنگ جنگی و مقداری طلا کشف و ضبط شد.

دادستان قم استفاده سارقان از سلاح جنگی کلاشینکف، تیر اندازی هوایی و ایجاد رعب و وحشت در بین مردم را از اقدامات مجرمانه این متهمان در این سرقت دانست و اظهار داشت: رسیدگی به این پرونده با سرعت و قاطعیت با عناوین محاربه و سرقت مقرون به آزار در دستور کار شعبه 3 بازپرسی دادسرا قرار گرفت و پس از حدود سه ماه با تکمیل تحقیقات، کیفرخواست آن صادر و به دادگاه ارسال شد.

دادستان قم همچنین بر اقدام قاطع و قانونی دادسرا با برهم زنندگان امنیت و آسایش جامعه تأکید کرد و ابراز داشت: شهروندان بدانند دستگاه قضایی در برخورد با سارقان مال و امنیت مردم با شدت و صلابت برخورد خواهد کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: