به گزارش خبرگزاری برنا از قم، علیرضا زاکانی در جلسه ستاد پیشگیری، کنترل و مبارزه با کرونا ویروس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: تحلیل واقع‌بینانه باید از کرونا داشت و این موضوع را باید بدانیم که امروز نسبت به گذشته از بیماری شناخت کامل‌تری داشته و تجربه‌های ما نیز بیشتر شده است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: از سوی دیگر آمادگی‌ها نیز در برابر ویروس بیشتر شده و ابعاد آن را شناخته و طبق آن عمل می‌کنیم.

وی تصریح کرد: در مقابل این را باید بگوییم که نسبت به بیماری عادی‌سازی شکل‌گرفته و کاهش انگیزه‌ها راداریم و همچنین مواجه با خستگی خدمت دهندگان به مردم هستیم و شرایط به سمتی در حال پیش روی است که آسیب‌پذیری‌ها در حال گسترش است.

زاکانی تأکید کرد: اگر زنجیره انتقال ویروس را از بین نبرده و در برابر آن ایستادگی نکنیم، قطعاً زمین خواهیم خورد و ازاین‌رو باید برنامه‌ریزی‌ها در این راستا باشد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: نیازمند یک بسیج همگانی هستیم و اگر بگوییم که فقط دانشگاه علوم پزشکی و دولت وظیفه‌دارند در برابر کرونا مقابله کند، بی‌انصافی است.

زاکانی تأکید کرد: پیشگیری کردن بهترین راه است اما متأسفانه به‌درستی عمل نمی‌شود و باید به‌گونه‌ای باشد که همگان وظیفه خود را دانسته و پیشگیری جدی گرفته شود.

وی گفت: باید یک برانگیختگی در کارها ایجاد کرد تا کسی فکر نکند، کار تمام‌شده است و باید جلوی تکثیر بیماری را گرفت و زنجیره را قطع کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: