به گزارش خبرگزاری برنا از قم، بهرام سرمست امروز بعد از جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا که به ریاست رئیس‌جمهور برگزار شد، در گفتگو با خبرنگاران گفت: در ابتدا جا دارد از همه مردم که کمک کردند تا مراسم اربعین حسینی به نحو شایسته در استان پشت سر بگذاریم قدردانی کنیم.

استاندار قم گفت: اغلب شاهد بودیم که مردم با رعایت پروتکل‌ها و همچنین تبعیت از ستاد ملی و ستاد استانی کرونا، به نحو مطلوب رفتار کرده که از همه‌کسانی که در این زمینه نقش‌آفرینی کردند، قدردانی می‌کنم.

وی افزود: در ستاد ملی که به ریاست رئیس‌جمهور برگزار شد، وضعیتی از استان‌ها داده شد که در قم همچنان بحران داریم و لذا آن محدودیت‌هایی که در هفته گذشته مصوب کرده بودیم، برای این هفته نیز تمدید شد.

استاندار قم گفت: انتظار داریم مردم با رعایت دستورات کمک کرده تا به مشکلات غلبه کرده و بتوانیم در راستای خروج از بحران بکوشیم.

سرمست افزود: در جلسه امروز ستاد، مصوباتی ویژه تهران بزرگ انجام شد که مراقبت‌ها و محدودیت‌های ویژه در تهران اعمال می‌شود که ازجمله آن استفاده از ماسک از درب منزل است.

وی گفت: در تمامی استان‌ها نیز تشدید نظارت‌ها و جرائم و مجازات تعیین شد، ازجمله کسانی که ابتلا به بیماری می‌شوند به محیط کاری و خانه اطلاع داده و باید قرنطینه شوند.

استاندار قم گفت: وسایل حمل‌ونقل عمومی نیز مشمول نظارت‌های سخت‌گیرانه‌تر هستند و در صورت عدم رعایت و همچنین ارائه خدمات به شهروندان بدون ماسک، جریمه خواهند شد.

سرمست با اشاره به فعالیت ادارات گفت: در مورد ادارات نیز از ورود افرادی که فاقد ماسک هستند جلوگیری می‌شود و در صورت تخلف هم مدیران و هم کارکنان، اعمال قانون شده و طبق دستورات قانونی با آن‌ها برخورد می‌شود.

وی بابیان اینکه تشدید نظارت‌ها در تمام بخش‌ها راداریم گفت: وضعیت قم متأسفانه همچنان بحرانی و قرمز است و نیاز داریم که این اعمال محدودیت‌ها را در یک هفته دیگر تمدید تا بتوانیم کنترل کنیم.

استاندار قم گفت: میزان رعایت دستورات بهداشتی در استان قم پایین آمده و نیاز است که مردم عمل کرده تا شاهد افزایش رعایت دستورات بهداشتی باشیم.

وی افزود: در مورد صنوف نیز کمیته نظارت بر اصناف و همچنین اتاق اصناف باید وارد عمل شده و تذکرات و برخوردهای لازم را داشته باشند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: