به گزارش خبرگزاری برنا از قم، رییس دانشگاه علوم پزشکی قم در این جلسه گفت: هفته آینده تمام مراکز فنی حرفه‌ای، دانشگاهی، آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه باید به‌صورت غیرحضوری برگزار شود.

دکتر محمدرضا قدیر گفت: تمام رستوران‌ها، بستنی‌فروشی‌ها، آبمیوه فروشی ها، کبابی‌ها و مراکز مشابه باید با یک‌سوم ظرفیت خود فعالیت داشته باشند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم ابراز داشت: مهدهای کودک قم و قلیان سراهای قم طی هفته آینده تعطیل خواهند بود و گیم نت‌ها و محل‌های بازی هم با یک‌سوم ظرفیت می‌توانند فعالیت داشته باشند.

وی اضافه کرد: برگزاری هرگونه تجمعی در قم ممنوع است و روزبازارها و استخرهای سرپوشیده و ورزش‌های پربرخورد نیز غیرفعال خواهند بود.

قدیر با بیان این که رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی باید از داخل خانه‌ها شروع شود افزود: وضعیت قم در پیشگیری از کرونا یک شرایط کاملا شکننده است و باید محدودیت‌های اعمال‌شده ادامه یابد.

وی تصریح کرد: ۲۳۰ شهر در وضعیت قرمز دارد که قم هم در بین این شهرستان‌ها قرار داشته و میزان تردد درون و برون‌شهری در این استان بسیار زیاد است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: تراکم جمعیت، تجمعات و تردد وضعیت پیشگیری و مبارزه با کرونا در قم را شکننده و دشوار کرده است.

به گفته وی، هرگونه برگزاری تجمع و همایشی در قم همچنان ممنوع است و برگزاری همایش در شرایط سخت کنونی گناه و منکر است.

وی خاطرنشان کرد: همایش ۱۳ آبان باید به‌صورت مجازی برگزار و هیچ همایش و تجمع دیگری هم نباید در قم برپا شود.

قدیر تصریح کرد: از صداوسیمای مرکز قم درخواست می‌کنیم تصاویر هیچ فرد یا تجمعی که در آن مردم از ماسک استفاده نمی‌کنند را پخش نکند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: زندان‌های قم تنها مراکزی در سطح کشور بودند که در آنها هیچ‌گونه فوت براثر کرونا گزارش نشده است.

قدیر ابراز داشت: میانگین استفاده از ماسک در قم ۷۰ درصد است و در بازگشایی مجدد شبستان‌های حرم حضرت معصومه باید استفاده از ماسک اجباری باشد و یا در بین زائران توزیع گردد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: