به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حجت الاسلام والمسلمین مجید یزدی گفت: هم اکنون با توجه به شدت گیری سرایت ویروس کرونا و تعطیلی برنامه  های حضوری آموزشی،‌ این دوره ها به صورت مجازی و غیرحضوری برگزار می شود و تاکنون بیش از 500  نفر در این دوره ها شرکت کرده و موفق به اخذ حد نصاب قبولی شده اند.

وی با اشاره به اینکه این کارگاه ها در راستای آگاه‌سازی و توانمندسازی گروه های مخاطب به‌طور مستمر اجرا می شود تصریح کرد:  فراگیران با شرکت در این دوره ها می آموزند که در مقابله با گناهان، ناهنجاری ها، آسیب های جبران ناپذیر رانندگی پرخطر و بدون گواهینامه هوشمندانه عمل کرده و بهتر تصمیم گیری می کنند.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری قم بالا بردن اطلاعات و آشنایی مراجعه-کنندگان با سبک زندگی اسلامی، هویت شناسی و انواع جرائم و آسیب‌های اجتماعی، آلات و ادوات جرم، نحوه ارتکاب جرم، قوانین مربوطه، چگونگی دستگیری مجرمان و نحوه اعمال مجازات ها را از دیگر اهداف برگزاری این دوره ها برشمرد.

یزدی گفت: این کارگاه های آموزشی با استفاده از اساتید مجرب اجرا می شود و شامل موضوعاتی از قبیل سواد رسانه، حقوق شهروندی، پیشگیری از گناه، جرم، خلاف و آسیب‌های اجتماعی در عرصه حجاب و عفاف، اعتیاد، چالش‌ها و خطرات فضای مجازی، کنترل خشونت، مهارت‌های زندگی، سبک زندگی اسلامی، تحکیم خانواده، عرفان‌های نوظهور، پیشگیری از سرقت، پیشگیری از جرائم تروریستی و ... است و کارشناسان معاونت فرهنگی و اجتماعی دادگستری قم در تدوین هر دوره آموزشی، اصل مخاطب شناسی را مد نظر قرار داده و مطالب آموزشی متناسب با شرایط و نیاز‌های مخاطبان را ارائه می کنند.

وی افزود: در سال 1398 بیش از ۵ هزار نفر و در شش ماهه اول امسال نیز 1500 نفر از نمایشگاه بازدید کرده و در کارگاه های مربوطه شرکت کرده اند که باتوجه به شیوع ویروس کرونا، این امر با رعایت شیوه-نامه های بهداشتی و فاصله¬گیری اجتماعی انجام شده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: