به گزارش خبرگزاری برنا از قم، بهرام سرمست روز شنبه در پایان جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا که به صورت ویدیو کنفرانس در آن شرکت کرده بود در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: امروز نخستین روز اجرای طرح جامع مدیریت تجمع ها و ترددها است و در قم نیز به عنوان یک شهر دارای وضعیت قرمز کرونایی این برنامه را اجرا می کنیم.

وی افزود: در بخش های مختلف شامل صنوف و کسبه و اداره های دولتی، اماکن مذهبی و بقاع متبرکه و همچنین ورودی های شهر کلیه آمد و شدها کنترل و برای عبور و مرور خودرها نیز محدودیت هایی که ابلاغ شده اجرایی خواهد شد.

استاندار قم یادآور شد: همراهی مردم برای رسیدن به شرایط مطلوب و رفع این محدودیت ها ضروری است‌.

سرمست در ادامه افزود: از صدا و سیما و کانال های ارتباط جمعی نیز انتظار داریم در جهت اطلاع رسانی و اقناع افکار عمومی کمک کنند تا با رعایت کردن مردم اهداف این طرح تحقق یاید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در جلسه ستاد ملی کرونا مقرر شد برای خانواده هایی که بواسطه اجرای این طرح دچار آسیب می شوند تا پایان سال جاری به ازای هر نفر ماهیانه یک میلیون ریال کمک بلاعوض صورت گیرد.

وی با اشاره به پرداخت ۱۰ میلیون ریال وام به ۱۰ میلیون خانوار که هیچ گونه حقوق ثابت و مستمری ندارند گفت: طبق برِآوردهای ستاد کرونا ۳۰ میلیون تَن مشمول این طرح قرار می گیرند.

استاندار قم بیان کرد: به منظور اجرای دقیق این مصوبه ها جزئیات ضمانت اجرایی آنها به دستگاه های اجرایی ابلاغ خواهد شد.

وی در پایان در پاسخ به چگونگی تمهیدات در نظر گرفته شده برای اجرای طرح مدیریت جامع بیان کرد: اجرای این طرح از صبح امروز در قم آغاز شده و با توجه به اینکه وضعیت کرونایی هر استان دوشنبه هر هفته از سوی وزارت بهداشت اعلام می شود هر گونه تصمیم برای تشدید و تداوم و یا تسهیل این محدودیت ها طبق شرایطی که استان در آن قرار دارد گرفته خواهد شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: