به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حجت الاسلام و المسلمین حسن غریب اقدام های انجمن حمایت از زندانیان استان در رسیدگی به مشکل های و نیازهای خانواده‌ زندانیان استان را قابل قدردانی خواند و اظهار داشت: در چهارماهه اخیر به یاری خدا و با کمک خیران استان و تلاش و پیگیری همکاران انجمن، ۳۲ زندانی با گرفتن رضایت شاکیان، آزاد شدند و به خانواده خود بازگشتند.

وی پیگیری مرخصی، عفو و پایان حبس زندانیان، ارائه مشاوره قضایی توسط مقام قضایی، ارائه خدمات مشاوره و مددکاری به خانواده زندانیان، برگزاری کلاس‌های مهارت‌های خانواده و بازدید از خانواده زندانی را از خدمات فرهنگی ارزشمند این انجمن دانست.

وی به همکاری کمیته امداد امام (ره)، مشارکت ستاد دیه، بسیج حقوقدانان و خیرین استان با انجمن اشاره کرد و افزود: حمایت‌های مالی از خانواده زندانیان شامل مساعدت نقدی، معرفی به بانک برای دریافت وام، توزیع بسته‌های حمایتی شامل سبد کالا، پوشاک و اقلام بهداشتی، تعمیرات منزل، کمک هزینه تحصیلی و تامین لوازم التحریر برای فرزند دانش آموز و دانشجو، تامین لوازم خانگی، کارت هدیه، کمک هزینه درمانی بوده که این کمک‌های مالی در چهار ماهه اخیر در مجموع به ارزش هشت میلیارد ریال بوده است.

دادستان قم با بیان اینکه ایجاد اشتغال برای خانواده‌ زندانیان و زندانیان آزاد شده از اهداف انجمن قم در راستای کاهش جرم در جامعه است، گفت: در این راستا، تصمیم هایی در زمینه اشتغال زندانیان در محیط زندان و زندانیان باز و نیمه باز با همکاری نهادها و ارگان‌های دولتی استان گرفته و در حال اجراست. همچنین در ماه اخیر فعالیت یک کارگاه قالی بافی با ۱۰ دار قالی در زندان مرکزی قم آغاز شد برخی از خانواده‌ها نیز برای اشتغال به مراکز معرفی شدند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: