به گزارش خبرگزاری برنا از قم، در اطلاعیه صادر شده از سوی دفتر آیت الله نوری همدانی آمده است: در پی انتشار مطلبی در فضای مجازی مبنی بر اینکه حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی «دامت برکاته» اخیراً در درس خارج فقه یا در یکی از ملاقات ها، معظم له فرمودند:

علت موج جدید وهمه گیری بیماری کرونا در استان سیستان و بلوچستان به جهت کفاره گناهان اهالی (برادارن اهل سنت)آن استان می باشد.

ضمن تکذیب این خبر چند نکته را متذکر می شویم:

۱- بی تردید اینگونه اخبار کذب از سوی شبکه های معاند و دشمنان نظام و انقلاب و روحانیت خصوصاً مرجعیت  شیعه و مردم چه شیعه و چه برادران اهل سنت می باشد تا بتوانند از این مسیر به وحدت حاکم در بین شیعه و سنی ضربه واردکنند.

٢- باز نشر اینگونه اخبار که کذب بودنش به خوبی روشن می باشد خلاف تقوا واخلاق می باشد .

۳- لازم بذکر است که درس خارج معظم له از ابتداء بیماری کرونا تعطیل بوده و در ده روز اخیر که متاسفانه منطقه سیستان و بلوچستان و تا حدودی کل کشور دچار فراگیری پیک جدید بیماری منحوس کرونا گردید ایشان هیچ گونه ملاقات یا سخنرانی و مصاحبه ای نداشته اند و طبیعتاً دیدگاه ها و سخنرانی های ایشان درسایت خودشان منعکس می شود.

۵- کسانی که با مواضع این مرجع عالیقدر آشنایی دارند مطلع می باشند که معظم له از جمله مراجعی هستند که قائل به تقریب بین مذاهب اسلامی با حفظ اصول می باشند بر این اساس اینگونه اخبار کذب بر وحدت مسلمین در ایران اسلامی اثری نخواهد گذاشت.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: