به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین هاشمیان با بیان اینکه سال گذشته بیش از یک میلیون و ششصد هزار زائر در ایام تعطیلات نوروزی به مسجد مقدس جمکران آمدند، اظهار کرد: پیش بینی ما این است که در تعطیلات نوروزی امسال بیش از دو میلیون زائر به مسجد مقدس جمکران وارد شوند.

وی با بیان اینکه معاونت فرهنگی مسجد مقدس جمکران برنامه های فرهنگی خود را از قبل از تعطیلات نوروزی آغاز کرده بود، افزود: طبق نظرسنجی های ما بیش از 85 درصد از زائران را خانواده ها تشکیل می دهند و در این راستا برنامه های فرهنگی مسجد مقدس جمکران بیشتر خانواده محور خواهد بود.

سرپرست معاونت فرهنگی مسجد مقدس جمکران با اشاره به برگزاری نمایشگاه خانواده مهدوی برای زائران در تعطیلات نوروزی، تصریح کرد:  در این نمایشگاه خانواده ها با یکدیگر وارد نمایشگاه می شوند ولی هرکدام از رده های سنی از غرفه های مخصوص خود استفاده می کنند.

وی گفت: این نمایشگاه با مضمون ترویج معارف اهل بیت(ع)، ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و آشنایی با دوران قبل و بعد از ظهور حضرت ولی عصر(عج) برگزار می شود.

حجت الاسلام والمسلمین هاشمیان برگزاری نمایشگاه ربیع الانام و خیمه های آسمانی را از دیگر برنامه های مسجد مقدس جمکران در تعطیلات نوروزی عنوان کرد و بیان کرد: کوچه های انتظار یکی دیگر از برنامه های معاونت فرهنگی برای تعطیلات نوروز است که در آن زائران دلنوشته های خود را به امام زمان(عج) را به این معاونت ارسال می کنند و در پایان بهترین آن ها در قالب یک مجموعه منتشر خواهد شد.

وی ادامه داد: تبلیغ چهره به چهره، ارائه خدمات فرهنگی  به ناشنوایان و تکریم زائران غیر ایران به زبان های مختلف از قبیل عربی، اردو و انگلیسی از دیگر برنامه های مسجد مقدس جمکران در تعطیلات نوروزی خواهد بود.