به گزارش خبرگزاری برنا از قم، مسئول گروه جهادی علویون ضمن تشریح فعالیت های گروه گفت: دانشجویان بسیجی استان قم در ایام نوروز 94 خدمات فرهنگی، عمرانی، اشتغالزایی و آموزشی به مردم منطقه بلوک شهرستان جیرفت استان کرمان ارائه می کنند.

سعید میراحمدی با بیان اینکه گروه جهادی علویون از سال 1389 تشکیل شده گفت: این گروه متشکل از دانشجویانی از تمامی دانشگاه های استان قم می باشد و در همان سال اول در منطقه سر پل ذهاب کار خود را شروع کرد در سالهای بعد در منطقه زلزله زده تبریز و قمرود به خدمت رسانی پرداخت و دو سال است در استان کرمان فعالیت می کند.

وی ادامه داد: امسال هم از روز سوم فروردین با دو گروه جهادی سبحان از دانشگاه پردیس فارابی و گروه سفیران کار و تلاش از دانشگاه پویش در منطقه بلوک جیرفت مستقر شده ایم و قصد داریم تا پایان تعطیلات نوروز به مردم کم برخوردار این منطقه کمک نماییم.

مسئول گروه جهادی علویون با اشاره به اینکه تعداد افراد این گروه ها بیش از 80 نفر هستند ادامه داد: اعضاء گروه ها دانشجویان خواهر و برادر مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشند که تعدادی از آنها از نخبگان استان می باشند.

وی از برگزاری برنامه های آموزشی و فرهنگی متنوع در طول اردو خبر داد و گفت: مراسم شبی با شهدا، عزاداری به مناسیت ایام فاطمیه، نماز جماعت، نمایشگاه فرهنگی، دوره های سبک زندگی، آموزش احکام و نماز و چندین برنامه دیگر را در دستور کار داریم.

میراحمدی ادامه داد: در زمینه ورزش و تفریح هم مسابقات ورزشی متعددی همچون مسابقات والیبال، دارت و جشنواره غذاهای محلی و . . . در نظر گرفته ایم.

این جهادگر بسیجی اظهار داشت: در زمینه عمرانی در روستای نورآباد که با وجود حدود 60 دانش آموز مقطع ابتدایی از داشتن مدرسه محروم می باشد و جمعیت محصلین آن هم رو به رشد است اقدام به ساخت یک مدرسه نموده ایم که انشاء الله با همکاری مردم خوب روستا این طرح به زودی زود به ثمر بنشیند.

وی گفت: با هماهنگی شبکه بهداشت استان، تعداد 20 سرویس بهداشتی برای خانواده های محروم احداث خواهد شد و سم پاشی دام و طیور روستاها و دهستانهای اطراف انجام و در زمینه اشتغالزایی هم به جهت بالابردن بهره وری آموزشهای عملی افزایش راندمان کشاورزی برگزار می شود.

میر احمدی در ادامه با بیان اهداف برگزاری اردوهای جهادی اظهار داشت: بعد از دفاع مقدس و فضای حاکم بر آن، معنویت و اخلاص بسیجیان در این اردوها واقعا بی نظیر می باشد و فارغ از راحتی های زندگی شهری وقتی که اوضاع محرومان را می بینند تحت تاثیر قرار می گیرند و می نواند بهترین دانشگاه برای خودسازی باشد و کسانی که اولین بار در اردو حضور پیدا می کنند این شوق در دلشان زنده می شود که هرساله در این جمع باشند.

وی در پایان با نقل خاطره ای از یکی از اردوها پرداخت و گفت: در ایام نوروز در یکی از روستاهای دهلران به دنبال جمع آوری کمک و هماهنگی لازم برای ساخت مسجد بودیم که همکاری قابل توجهی از سوی مسئولین صورت نگرفت و خودمان به هر نحوی بود شروع به کار کردیم که مردم قدردان روستا هم به کمک ما آمدند و بدون کمک و هزینه سایرین و فقط با همت مردم روستا و جهادگران کمتر از یک سال مسجد بسیار زیبا و خوبی بنا شد.