به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین حسین علوی‌مهر در جلسه اعضای انجمن قرآن‌پژوهی حوزه با آیت الله متقدایی که در دارالقرآن علامه طباطبایی برگزار شد، با اشاره به اینکه این انجمن نسبت به برگزاری هشت نشست علمی و دو جلسه نقد کتاب برگزار شده است گفت: یکی از این جلسات با حضور آیت‌الله مکارم شیرازی برگزار شد.

وی برگزاری دیدار با قاریان بین‌المللی را مورد توجه قرار داد و بیان کرد: تدوین اولویت‌های پژوهشی در حوزه دانش تفسیر و علوم قرآن از دیگر اقدامات انجمن بوده است و تمام موضوعات مورد نیاز تفسیر علوم قرآن در این اثر آمده است.

مدیر انجمن قرآن‌پژوهی حوزه با اشاره به اینکه ممیزی دانش قرآن تا پایان سال 92 انجام شده است گفت: اگر به ممیزی دانش تفسیر از نظر قانونی و وزارتی توجه کنیم وضعیت نگران کننده است.

وی برگزاری نکوداشت آیت‌الله قرشی را از برنامه‌های این انجمن در سال جاری دانست و گفت: در نیمه دوم سال 94 مراسم نکوداشت این مفسر قرآن کریم برگزار خواهد شد.

علوی‌مهر با بیان اینکه شبهات فراوانی در خصوص قرآن کریم بین جوانان وارد شده است بیان کرد: شخصی به نام دکتر سها در 850 صفحه، 400 شبهه علیه قرآن کریم وارد فضای مجازی کرده است و باید نسبت به این شبهات پاسخگویی لازم را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه باید مراقب باشیم که مبادا این شبهات بر روی نسل جوان و برخی دانشگاهیان تاثیر گذارد تصریح کرد: یکی از وظایف بزرگان در حوزه این بوده است وقتی شبهاتی نسبت به دین مطرح می‌شد در مقام پاسخگویی بر می‌آمدند و امروز نیز این انتظار از حوزه می‌رود.

رئیس انجمن قرآن‌پژوهی حوزه ارائه تفسیرهای تک‌نگاری و مختصر را از نیازهای امروز جامعه دانست و افزود: در دیداری که چند سال پیش با مقام معظم رهبری داشتیم ایشان بر ارائه تفسیرهای مختصر تاکید داشتند.