به گزارش خبرگزاری برنا از قم، اسماعیل فتحی با اعلام این خبر گفت: تاکنون مراحل ثبت و صدور مجوز نصب تابلوی سر در صنوف سطح شهر به صورت دستی و سنتی صورت می‌گرفت که استفاده از این شیوه با افزایش ضریب روزانه تعداد نصب و تعویض روکش تابلوهای سطح شهر و با توجه به تعداد کم نیروهای در اختیار سازمان به شکل گذشته امکان پذیر نبود و نیاز به سیستم نرم افزاری قوی برای تسریع این روند بیش از پیش احساس می‌شد.

وی افزود: در این راستا با هماهنگی کارشناسان واحد تبلیغات سازمان زیباسازی، نرم افزار ممیزی تابلو توسط بخش خصوصی طراحی و به نام سازمان ثبت شد.

مدیر عامل سازمان زیباسازی شهرداری قم ادامه داد: با بررسی‌ها و کارشناسی‌های انجام شده تصمیم بر استفاده از سیستم‌های به روز در مراحل آمار برداری از تابلوهای سطح شهر، صدور سیستمی قبض عوارض و در نهایت صدور مجوز نصب تابلو گرفته شد که با نظارت و کنترل کارشناسان واحد تبلیغات سازمان زیباسازی شهرداری قم صورت می‌پذیرد.

فتحی با اشاره به اولویت آغاز طرح مذکور به ترتیب از محدوده مناطق 4، 7، 3 و یک شهرداری قم اظهار کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته با بخش خصوصی و برگزاری کلاس‌های آموزشی لازم، هم اکنون انجام این مهم به این بخش واگذار شده و پیش‌بینی می‌شود در فاز نخست آمار برداری دیجیتال تابلوهای صنوف سطح شهر، بیش از 20 هزار تابلو شناسایی و دارای مجوز شوند.

وی از همشهریان و اصناف سطح شهر خواست تا با درایت و توجه خاص، همکاری لازم را با ممیزین و مجریان طرح مذکور به‌عمل آورده تا گام مهم دیگری در زیباسازی شهرکریمه اهل بیت (س) برداشته شود.