به گزارش خبرگزاری برنا از قم، سید مهدی صادقی استاندار قم، با اشاره به فرارسیدن هفته ی دولت و تقارن آن با فرخنده ایام دهه کرامت، میلاد حضرت ثامن الحجج(ع) و حضرت فاطمه معصومه (س) را به همه دولتمردان و مردم شریف و متدین قم تبریک گفت.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عرصه خدمت به مردم، به ویژه شهیدان رجایی و باهنر که هفته دولت مزین بنام این دو شهید والا مقام است اظهار کرد: این خادمان پاک نهاد در شرایط دشوار اوایل انقلاب نقش بسیار مهمی را در راه خدمت بی منت به مردم و تثبیت پایه های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ایفا نمودند.

نماینده عالی دولت در استان هفته ی دولت را فرصتی دوباره برای تجدید عهد با آرمان های معمار کبیر انقلاب اسلامی در راه خدمت به مردم عنوان کرد و گفت: این هفته فرصت خوبی برای تحرک بخشی و ایجاد شور و نشاط در بدنه اجرایی کشور برای پیگیری مجدانه منویات مقام معظم رهبری و سیاست های دولت تدبیر و امید در بخش های مختلف اجرایی است.

وی افزود: با توجه به نامگذاری امسال بنام همدلی و همزبانی دولت و ملت از طرف مقام معظم رهبری ، این هفته فرصت گرانبهایی برای تقویت این همدلی بین دولت و ملت و یکی از راه های رسیدن به وحدت و همگرایی در جامعه است.

صادقی با اشاره به افتتاح و کلنگ زنی 221 پروژه عمرانی در بخش های مختلف زیربنایی، بهداشت و درمان، گردشگری، آموزش، صنعت، کشاورزی و.. با اعتباری بالغ بر 340 میلیارد تومان در قم افزود: در طول این هفته فرصت بازدید و سرکشی به تعدادی از محلات محروم و کم برخوردار شهر قم و بخش های تابعه و دیدار با مردم این مناطق بدست آمد.

استاندار قم اختصاص هفته دولت برای گزارش دهی به مردم را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: خدا را شاکریم که دولت یازدهم با تکیه بر پشتوانه ارزشمند پشتیبانی رهبر معظم انقلاب و همراهی و اعتماد ملت، توانسته کارنامه درخشان و موفقی را از خود به جای بگذارد و در این دو سال تمامی توان و تلاش خود را برای بازگشت ثبات و آرامش به عرصه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی بکار گرفته است.

وی با اشاره به شرایط پرتلاطم و مانع تراشی های غیرمنصفانه، افزود: دولت تلاش ها و فداکاری های زیادی را برای ساماندهی مسائل و مشکلات داخلی و خارجی داشته است.

صادقی جمع بندی و به سرانجام رساندن مذاکرات هسته ای با حفظ خطوط قرمز نظام و رعایت اصول آن به عنوان مبنایی برای از بین بردن ذهنیت ایران هراسی و رفع محدودیت های ظالمانه بین المللی را موفقیت و دستاورد ملی غرور آفرین دانست و تصریح کرد: این موفقیت بزرگ با همدلی و همراهی مردم و مسولین دلسوز نظام، تحت رهبری خردمندانه و عالمانه مقام معظم رهبری بدست آمد.

استاندار قم مساله ثبات و آرامش اقتصادی, کاهش تورم, مهار نوسانات اقتصادی و تلاشهای قابل تحسین دولت برای خروج از رکود ، اجرای موفق طرح تحول سلامت و برنامه ریزی برای حرکت علمی کشور ، تلاش برای مدیریت مصرف آب در بخش کشاورزی ، اجرای طرح های نوین آبیاری و .... را بخشی از فعالیت های مهم دولت در این مدت دانست.

وی طرح تحول سلامت را به عنوان یکی از برنامه های موفق و کلیدی دولت یازدهم عنوان و خاطرنشان کرد: از زمان اجرای طرح، هزینه‌های درمانی مردم در بیمارستان‌های وابسته به دولت به میزان قابل توجهی کاهش داشته است به طوری که در انجام جراحی های سنگین و پر هزینه، فقط در صد کمی از بیماران مطالبه می شود.

نماینده عالی دولت در استان اصلاح تعرفه پزشکان و گسترش ارائه خدمات بهداشتی به رده های مختلف سنی را از دیگر برنامه های موفق دولت در بخش بهداشت و درمان تلقی و خاطرنشان کرد: در این بخش یکی از اقدامات مهم در دستور کار استان، بحث افزایش کمی و کیفی خدمات بهداشتی و درمانی است که بنا داریم تا پایان امسال تعداد مراکز بهداشتی در استان را از 16 مرکز در حال حاضر، به 38 مرکز برسانیم.

وی بهبود فضای کسب و کار در کشور را مورد توجه قرار داد و با بیان اینکه میل و اشتیاق به سرمایه گذاری از جانب سرمایه گذاران داخلی و خارجی رو به افزایش است، افزود: این فرصت و نوید خوبی برای ایجاد فرصت های شغلی و غلبه بر معضل بیکاری است که امیدوارم مدیران سازمان های ذیربط استان قم هم در این رونق و شکوفایی ملی با تسهیل روند جذب سرمایه، جذابیت های بیشتری را برای سرمایه گذاران فراهم کنند.

صادقی با اشاره به سفر مقام معظم رهبری به قم در سال 89 و سفر اسفند ماه سال گذشته جناب آقای دکتر روحانی و هیات دولت به استان قم، منشاء برکات و خیرات زیادی برای قم بود.

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه از محل تخصیص و ابلاغ اعتبار مصوبات سفر مقام معظم رهبری بالغ بر 162 میلیارد تومان اعتبار جذب استان قم شد افزود: این میزان اعتبار برای 76 پروژه در بخش های مختلف از جمله بهسازی معابر محلات محروم شهر، تکمیل و تجهیز راه های مواصلاتی، تجهیز ناوگان حمل و نقل درون شهری، احیای بافت های فرسوده شهری، احداث و تجهیز مدارس و اماکن آموزشی، فرهنگی و ورزشی، ساخت مسکن محرومان، بهسازی و بازسازی بقاع متبرکه و دیگر نیازهای استان هزینه خواهد شد.

وی با بیان اینکه دولت در پنج ماهه نخست امسال بیش از 45 میلیارد تومان که 56 درصد از سهم سال 94 مصوبات سفر اسفند ماه سال گذشته، به استان قم تخصیص و ابلاغ داده است خاطرنشان کرد: با پیگیری های بعمل آمده امیدوارم شاهد محقق شدن جذب صد در صدی اعتبارات سفر تا پایان سال باشیم.

صادقی با اشاره به اینکه قم به عنوان ام القرای جهان اسلام و تشیع، خاستگاه انقلاب اسلامی و مرکز استراتژیک و پشتوانه فکری و معنوی نظام در طول تاریخ همواره از جایگاه و مرتبه برجسته ای برخوردار بوده استتصریح کرد: چنین جایگاه و پیشینه درخشانی، موجب شده تا همواره مقام معظم رهبری، ریاست محترم جمهور و مراجع معظم تقلید، بر ضرورت توجه ویژه به این استان تاکید داشته باشند و دولت نیز با درک این اهمیت، عمران و آبادانی این دیار را وجهه همت خود قرار داده و نگاه ویژه ای را به این مهم دارد.

نماینده عالی دولت در استان یکی از مهم ترین مسائل و مطالبات جدی استان را مسأله آب عنوان و خاطرنشان کرد: امیدواریم با پیگیری های جدی استان به ویژه جناب آقای دکتر لاریجانی ریاست مجلس شورای اسلامی و دیگر نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی هر چه سریع تر شاهد اتمام و تکمیل بخش های باقیمانده از طرح عظیم انتقال آب از سرشاخه های دز و حل چالش آب در استان باشیم.

استاندار قم خاطرنشان کرد: در زمینه ی کاهش مصرف آب نیز تهیه سند جامع منابع آب، تعادل بخشی به منابع آب های زیر زمینی و تغییر الگوی کشت را به عنوان یک اولویت اساسی و مهم دنبال خواهیم کرد.

وی مسائل زیست محیطی استان از جمله صیانت از منابع طبیعی را از دیگر مباحث مهم عنوان و تصریح کرد: در این بخش هم با کمک دستگاه های ملی، برنامه های خوبی را تدوین و اجرایی خواهیم کرد.

صادقی فعالیت های انجام شده در حوزه فرهنگی را نیز مورد توجه قرار داد و افزود: تنظیم سند کاهش جرائم و آسیب های اجتماعی در استان و توسعه فرهنگ قرانی و اهل بیت علیهم السلام به عنوان راهکاری برای تقویت و ارتقای هویت دینی و متناسب سازی آن با مختصات کلانشهر زیارتی در مقیاس جهانی را در برنامه ها و سیاست گذاری های آتی خواهیم داشت.

استاندار قم همچنین استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و ایجاد بستر لازم برای حضور سرمایه گذاران در استان را دستور کار مسئولین دانست و تصریح کرد: پتانسیل ها و ظرفیت های بسیار خوبی در بحث سرمایه گذاری از جمله گردشگری و توسعه سفر زائرین و توریسم مذهبی دارد که می توان با معرفی این قابلیت ها به سرمایه گذاران، زمینه را برای رونق تولید و اشتغال و توسعه و پیشرفت استان فراهم کرد.