به گزارش خبرگزاری برنا، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مبلغی در نشست عمومی با کارکنان مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همه چیز باید در مسیر بهبود نهاد خانواده و رفع مشکلات آن باشد و اگر خدای ناکرده، خانواده لطمه بخورد با هیچ دارویی نمی‌توان آن را معالجه کرد.

 وی با اشاره به اینکه خانواده ریشه و تامین کننده بقاء و دوام جامعه است ادامه داد: اگر کانون خانواده به دلیل مشکلات اقتصادی و تربیتی با چالش مواجه شود دیگر نباید انتظار ظهور یک جامعه متدین، احساسی، همراه با رفتارهای محبت آمیز و الهی را داشته باشیم.

رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس خاطرنشان کرد: اساس کینه‌ها، نفرت و عقده گشایی‌ها، دلسوزی، محبت، همیاری و احساس مسئولیت در نهاد خانواده شکل می‌گیرد.

استاد حوزه علمیه قم یادآورشد: خانواده احساس روحی، عاطفی و دلسوزی به حال مردم و دین را به جامعه پمپاژ می‌کند و همیشه معیاری برای سنجش جامعه و الگوهای آن است.

مبلغی با اشاره به اینکه اسلام از مفاهیم مناسباتی مربوط به خانواده برای امروز جامعه اسلامی وام گرفته است، به کلمه اخوت اسلامی اشاره کرد و گفت: اسلام واژه اخوت اسلامی که نماد مناسباتی حاکی از یک نسبت در خانواده است را به عنوان یک وضع الگویی برای اتحاد جامعه اسلامی مطرح می‌کند و این نشانه اصالت خانواده و مناسبات آن و تاثیرگذاری بر جامعه است.

وی تصریح کرد: اینکه در قانون‌گذاری و مسائل دیگر روی مباحث تحکیم خانواده، تسهیل ازدواج و رفع معضلات تاکید می‌شود به این دلیل است که خانواده ایده‌آل منشاء ظهور یک جامعه ایده‌آل است و هر کجا خانواده متزلزل شده جامعه نیز متزلزل می‌شود.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی با اشاره به اینکه مشکلات خانواده دامن‌گیر جامعه می‌شود گفت: بسیاری از مشکلات مانند بی دینی، خشونت و معضلات جامعه به خاطر ناهنجاری در فضای مناسبات خانواده است.