به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد واعظی، در نشست نخبگان تبلیغی با آیت‌الله وحید خراسانی که به همت اداره امور نخبگان معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد، ضمن تشکر و قدردانی از این مرجع تقلید درخصوص برگزاری این نشست و همچنین خیرمقدم به نخبگان تبلیغی اظهار کرد: نخبگان تبلیغی علاوه بر وظیفه تبلیغی مشغول به تدریس در سطوح عالی حوزه و دانشگاه مشغول بوده و صاحب تالیفات متعدد هستند.

وی با اشاره به اعزام مبلغان در ماه رمضان و محرم افزود: در ماه مبارک رمضان حدود 9 هزار مبلغ به سراسر کشور اعزام شدند و در ماه محرم امسال نیز حدود 8 هزار و 500 مبلغ اعزام می‌شوند.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: استفاده از نخبگان تبلیغی در آزمون‌ها و مصاحبه‌هایی که از مبلغان انجام می‌شود و همچنین برگزاری دوره‌های انتقال تجارب تبلیغی کمک قابل توجهی به امر تبلیغ در محورهای مختلف داشته است.

وی با اشاره به اعزام مبلغان به مناطق مشترک گفت: در اعزام به مناطق مشترک ارتقا و پیشرفت داشتیم تا مردم این مناطق حتی اگر در اقلیت هم باشند، بی‌بهره از تبلیغ و روحانی نباشند.

واعظی ادامه داد: بحث اعزام به مناطقی که جریان‌ها، عقاید و گروه‌های انحرافی وجود دارد نیز از موارد مورد اهتمام دفتر تبلیغات اسلامی است.