به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حمید جلیلی اظهار کرد: نخستین جشنواره فرهنگی ورزشی زوج‌های جوان قم با همکاری این مجمع و اداره‌کل ورزش و جوانان استان قم به مناسبت فرارسیدن هفته تربیت‌بدنی و ورزش برنامه‌ریزی شده و به اجرا در خواهد آمد.

وی ادامه داد: ویژه برنامه‌های گرامیداشت هفته تربیت‌بدنی و ورزش هر ساله از بیست و ششم مهر ماه تا دوم آبان ماه در استان قم همزمان با سراسر کشور و دیگر استان‌ها به اجرا در می‌آید اما امسال این برنامه‌ها به دلیل آغاز ماه محرم کمی زودتر برگزار می‌شود.

مدیر مجمع ورزش و آهنگ تندرستی استان قم اضافه کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری بر اهمیت توجه به ورزش همگانی تاکید کرده‌ و فرموده‌اند «ورزش همگانی برای همه لازم است»، در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری یکی از ویژه برنامه‌های گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش را به زوج‌های جوان قم اختصاص داده‌ایم تا از این طریق اهمیت ورزش همگانی را تبلیغ کنیم.

وی ابراز کرد: همچنین برگرفته از این فرموده رهبر معظم انقلاب که تاکید کرده‌اند «نشاط، سلامت، آمادگی جسمانی و حوصله کار در سایه ورزش عمومی و همگانی تامین می‌شود»، نخستین جشنواره فرهنگی ورزشی زوج‌های جوان قم را در چهار رشته برگزار می‌کنیم.

جلیلی عنوان کرد: نخستین جشنواره فرهنگی ورزشی ویژه زوج‌های جوان استان قم به مناسبت گرامیداشت هفته تربیت‌بدنی و ورزش در رشته‌های ورزشی مینی‌گلف، تیراندازی با تفنگ بادی و پرتاب حلقه برگزار می‌شود و از برترین‌ها تجلیل خواهیم کرد.

وی یادآور شد: همچنین در بخش فرهنگی این جشنواره برای برگزاری مسابقاتی در رشته‌های کتابخوانی، نهج‌البلاغه و توزیع بروشورهای ورزشی برنامه‌ریزی شده است و از بیستم تا بیست و سوم مهر ماه با حضور علاقمندان به اجرا در خواهد آمد.

مدیر مجمع ورزش و آهنگ تندرستی استان قم اضافه کرد: مکان برگزاری رقابت‌های مختلف این جشنواره مجتمع تفریحی ورزشی خورشید واقع در خیابان 45 متری صدوق قم است و علاقمندان می‌توانند به صورت حضوری و غیر حضوری برای شرکت در این جشنواره اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: دوست‌داران شرکت در این جشنواره برای ثبت‌نام حضوری باید در ساعت اداری به معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان استان قم واقع در فرهنگسرای جوان، انتهای بلوار امام موسی صدر جنب نمایشگاه دائمی قم، دفتر زندگی پایدار مراجعه کنند تا ثبت‌نام آنها برای حضور در این جشنواره فرهنگی ورزشی انجام شود.

جلیلی ادامه داد: همچنین ثبت‌نام غیرحضوری با ارسال نام و نام خانوادگی زوج‌ها به شماره پیامک ویژه نخستین جشنواره فرهنگی ورزشی زوج‌های جوان قم به شماره 5000298759 انجام می‌شود و جمع امتیازات زوج در پایان هر چهار مسابقه مشخص‌کننده زوج‌های برتر خواهد بود و جوایز نفیسی به آنها اهدا می‌شود.