به گزارش خبرگزاری برنا از قم، در این مراسم باشکوه که حضرات آیات حسین نوری همدانی و شبیری زنجانی و آیات خرازی و هادوی تهرانی و همچنین حجت الاسلام و المسلمین ملکا رییس دفتر مقام معظم رهبری در قم، فرماندار ،نماینده مردم قم در مجلس و جمعی از طلاب و فضلای حوزه های علمیه و اقشار مختلف مردم حضور یافته بودند، یاد و خاطره آن عالم ربانی گرامی داشته شد.

یکی از اساتید و خطبای حوزه علمیه قم در این مراسم با بیان اینکه بی مسوولیتی رژیم آل سعود در فاجعه منا غیرقابل باور است، اظهار داشت: حکومت عربستان سعودی در این فاجعه غمبار بسیار بی تفاوت و بی تدبیر عمل کرد و قطعا باید پاسخگوی این رفتار باشد.

حجت الاسلام و المسلمین سید مرتضی صالحی خوانساری خاطرنشان کرد: جانباختگان فاجعه منا حقیقتا بسیار مظلومانه جان به جان آفرین تسلیم و به سمت خداوند متعال هجرت کردند و در نزد پروردگار جایگاه خوبی خواهند داشت.

وی همچنین با اشاره به ویژگی های برجسته علمی و اخلاقی مرحوم آیت الله مویدی قمی، ایشان را از مفسران اندیشمند قرآن و نهج البلاغه و از اساتید مبرز حوزه های علمیه دانست و گفت: این عالم ربانی از مجاهدان دوران انقلاب اسلامی و از یاوران همیشگی امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب بود.

پیکر مطهر آیت الله محمد رضا مویدی قمی عصر امروز چهارشنبه در شهر مقدس قم تشییع و در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) به خاک سپرده شد.

فاجعه غمبار منا همزمان با روز عید قربان و در حین رمی جمرات زائران، بر اثر بی تدبیری و سوءمدیریت رژیم آل سعود رخ داد و طی آن بیش از چهار هزار نفر از زایران از کشورهای مختلف جان خود را از دست دادند که 464 نفر از آنها از کشورمان بودند