به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حجت الاسلام و المسلمین قاسم پور در مراسم افتتاحیه کارگاه جشنواره ملی پوستر وحدت که با حضور 90 طراح مطرح کشوری در سالن آفتاب مسجد مقدس جمکران برگزار شد در سخنانی اظهار داشت:در سالهای اخیر به همت نهضت پوستر انقلاب کارگاه های مختلفی با موضوعاتی همانند ایران جوان و سرطان در استان های تهران و اصفهان برگزار شد .

حجت الاسلام قاسم پور ،  بیان داشت: در این کارگاه ها به دلیل اینکه موضوعات به نوعی حالت فانتزی داشته و از جمله موضوعات بکر برای طراحان به شمار می رفت با وجود اینکه طراحان در کلاس ها با اساتید چالش های ذهنی زیادی داشتند و مسائل مختلفی مورد نقد و بررسی قرار می گرفت اما با این وجود طراحان با این موضوعات ارتباط خوبی برقرار می کردند و تولیدات خوبی در زمینه پستر را شاهد بودیم.

وی با بیان اینکه کارگاه جشنواره ملی پوستر وحدت با محوریت موضوع وحدت اسلامی است افزود: موضوع وحدت اسلامی از جمله موضوعات مذهبی ، تمدنی و حوزوی است که به همین دلیل ممکن است کار کمی سخت تر باشد که امیدواریم به واسطه حضور اساتید خوب حوزوی و اساتید عرصه گرافیک بتوانیم شاهد تولیدات خوبی در زمینه پوستر وحدت اسلامی باشیم.

دبیر اجرایی کارگاه ملی پوستر وحدت (حبل الله)  بیان داشت: در طول برگزاری کارگام ملی پوستر وحدت از تجربیات اتحادیه بین املی امت واحده اسلامی نیز که تجربیات خوبی در این عرصه دارند استفاده خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در کارگاه ملی پوستر وحدت شاهد حضور 90 نفر از طراحان خوب کشور هستیم افزود: برای استفاده بهتر از فرصتی که در این چند روز در اختیار داریم طراحان بر اساس روش های تولید پوستر که خود انتخاب می کند تقسیم بندی خواهند شد .

حجت الاسلام قاسم پور ، اضافه کرد: در گارگاه ملی پوستر وحدت ، طراحان زیر نظر اساتیدی همچون مسعود نجابتی، سید مسعود شجاعی طباطبایی ، محمدرضا دوست محمدی و سید مهدی حسینی  به مدت سه روز فعالیت خود را ادامه خواهند داد و در نهایت در روز آخر برگزاری کارگاه  پوسترهای تولیدی جمع آوری خواهد شد.

دبیر اجرایی کارگاه ملی پوستر وحدت (حبل الله)   با اشاره به اکران آثار تولید شده در کارگاه ملی پوستر وحدت در شهرهای تهران ، مشهد ، قم و اصفهان افزود:برای اکران گسترده این آثار در سطح شهرهای یاد شده با مدیران شهری هماهنگی خوبی انجام شد و امیدواریم این  آثار در هفته وحدت به اکران عمومی در آیند.

وی عنوان کرد: مترجم هایی به زبان های مختلف نیز در طول برگزاری کارگاه در کنار طراحان خواهند بود تا به آنان در درج شعارها و ادبیاتی که در پوسترها به زبان های مختلف به کار می رود کمک کنند.

دبیر اجرایی کارگاه ملی پوستر وحدت (حبل الله)  گفت: اختتامیه کارگاه پوستر وحدت نیز در هفته آینده در مشهد مقدس برگزار خواهد شد که در آن مراسم از آثار تولید شده در این کارگاه رونمایی و آثار در نمایشگاه های مختلف و فضاهای محیط شهری به اکران عمومی درخواهد آمد.