به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن رحممیان در بازدید از گارگاه کشوری پوستر وحدت که در مسجد مقدس جمکران در حال برگزاری است اظهار داشت:چنگ انداختن و تمسک جستن به حبل الله و وحدت ؛ موضوع محوری است که در جبهه انقلاب اسلامی می بایست مورد توجه باشد.

تولیت مسجد مقدس جمکران بیان داشت:  خداوند در قرآن بر وحدت و اتحاد تاکید فراوان دارد و از مومنین می خواهد که از تفرقه پرهیز کنند .

وی با بیان اینکه امروز دشمنان بیش از هر زمان دیگری از حربه تفرقه وا ختلاف افکنی برای رسیدن به مقاصد خود  می خواهند بهره ببرند افزود: آنان در بین شیعیان نیز می خواهند جدایی ایجاد کنند که در برابر خواست شیطان که همان تفرقه می باشد خواست خداوند ؛  وحدت حول محور قرآن و ولایت است که در این صورت پیروزی از آن جوامع اسلامی است.

حجت الاسلام رحیمیان گفت: وحدت ،  موضوع سرنوشت سازی برای جامعه اسلامی است و هنر نیز نقش بسیار تاثرگذاری در زمینه تحکیم وحدت دارد و مفاهیم اسلامی و قرآنی با زبان هنر  بهتر از هر زبان دیگری به جامعه انتقال می یابد .

تولیت مسجد مقدس جمکران عنوان کرد:زبان هنر  این قابلیت را دارد که مرزهای جغرافیایی را در‌نوردد  ؛ چرا که مخاطبش نه قومیت‌ها و قبیله‌ها  بلکه فطرت‌ها هستند  و ازطرفی نیز  زبان هنر متعهد، تلنگری بر خواب‌زدگان و احیاکننده دل‌های جهانیان خواهد بود.

وی با حساس خواندن وضعیت جهان اسلام در زمان کنونی اظهار داشت: در این شرایط که هجمه ها به مقدسات اسلامی بیش از هر زمان دیگری است ، انسانهای بیدار دل و همه مسلمین جهان به خصوص سربازان جبهه انقلاب اسلامی می بایست  ، موضوع وحدت حول مشترکات دین را سرلوحه خود قرار دهند.

حجت الاسلام رحیمیان اضافه کرد:امروز مسلمین جهان و مستضعفان عالم می بایست با داشتن اهتمام ویژه نسبت به امر وحدت برای نابودی دنیای استکبار در یک صف واحد قرار گیرند و قطعا پیروزی نهایی از آن اسلام خواهد بود.

تولیت مسجد مقدس جمکران که خود از اساتید خوشنویسی است و  در این زمینه مهارت دارد در پایان این دیدار دست به قلم شد و آیه شریفه  "واعتصموا بحبل اللّه جمیعاً و لاتفرّقوا" را کتابت کرد که در پایان مورد تحسین طراحان برجسته حاضر در این کارگاه قرار گرفت.