به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حجت الاسلام محمد جواد قاسم پور در حاشیه برگزاری این کارگاه گفت: این کارگاه نخستین کارگاه آموزشی در کشور است که توانسته 90 نفر از گرافیست های کشور را دور هم جمع کند.

وی بیان داشت: در این دوره اساتید مجربی همچون استاد نجابتی، استاد شجاعی طباطبایی، استاد دوست محمدی و استاد حسینی اقدام به ارائه آموزش به مخاطبان می کنند.

دبیر اجرایی کارگاه کشوری پوستر وحدت گفت: در این کارگاه گرافیست ها، ایده پردازی انجام داده و زیر نظر اساتید اقدام به ارائه برنامه های خود می کنند.

حجت الاسلام قاسم پور عنوان داشت: در دو روز باقی مانده کارگاه، اقدامات تولیدی انجام شده و در نوبت عصر امروز نیز گروه ادبیات و ترجمه و همچنین شعارسازی پوستر اقدام به ارائه برنامه های خود خواهند کرد.

وی بیان داشت: در روز جمعه نیز دوره تکمیلی و اصلاح زیر نظر استاد نجابتی برگزار می شود و کارهای تولیدی به صورت فرمت ارائه خواهد شد.

دبیر اجرایی کارگاه کشوری پوستر وحدت در خصوص شرکت کنندگان بیان داشت: برخی از شرکت کنندگان به دعوت از دبیرخانه در این کارگاه شرکت کرده اند و برخی دیگر نیز با ارائه رزومه و پس از تایید صلاحیت خود را به کارگاه رسانده اند.

حجت الاسلام قاسم پور با اشاره به موضوع وحدت در این کارگاه عنوان داشت: متاسفانه یک عده در فضای داخل کشور به وحدت یک نگاه مصلحتی و غلط دارند در حالی که از نگاه امام رو رهبری وحدت یک مبنا است و یکی از مبناهای اصیل نظام اسلام است.

وی گفت: تلاش ما بر این است که وحدت را بر اساس موضوع اساسی و کلی ترویج دهیم و بکوشیم تا از زبان هنر در راستای ترویج مفاهیم وحدت بکوشیم.