به گزارش خبرگزاری برنا از قم، مسعود نجابتی ظهر پنج شنبه در دومین روز از کارگاه کشوری پوستر وحدت که در مسجد مقدس جمکران برگزار شد در سخنانی اظهار داشت:یکی از ویژگی هایی که طراحان و گرافیست ها می بایست در تولید پوستر بدان توجه داشته باشند ، آن است که مفاهیم در طراحی ها باید به آسانی به مخاطب منتقل شود.

وی با بیان اینکه در برهه های مختلف و در زمینه موضوعات گوناگون استفاده درست از روش ها و فنون طراحی متناسب با آن زمان و موضوع بسیار مهم است افزود: در طراحی پوستر زمانی استفاده از عکس های واقعی ضرورت پیدا می کند و زمانی نیز استفاده از دیگر تکنیک های طراحی پوستر همانند تایپوگرافی و تصویرسازی اهمیت می یابد.

استاد برجسته گرافیست ابراز داشت: در زمان دفاع مقدس طراحانی که تولید پوستر می کردند ،  پوسترهایی متناسب با فضای جهبه ،  جنگ و مقاومت ارایه می دادند  که با استقبال جامعه روبه رو می شد و در واقع زبان پوستر در آن زمان برای درک مفاهیم ، متناسب با آن شرایط بود.

نجابتی ،  تصریح کرد: طراحان در راستای تولید پوستر وحدت نیز امروز می بایست نیاز امت اسلام را بسنجند و ابعاد مختلف و  ضرورت این مسئله را به خوبی درک کنند تا در مرحله اجرا بتوانند آثاری تاثیرگذار برای ارائه به مخاطب تولید کنند.

وی ابراز داشت: در شرایط فعلی تولید پوسترهایی که ببیننده عام و حتی متخصصان می بایست بر روی آن تامل کنند تا مفهوم آن رمزگشایی شود ضرورت ندارد و به عبارت دیگر پوستر وحدت باید زبان گویایی در بیان مفهوم آن داشته باشد.

دبیر هنری کارگاه کشوری پوستر وحدت ، عنوان کرد: طراحانی که پوستر اجتماعی کار می کنند باید به این موضوع هم توجه داشته باشند که تولیدات آنها قرار است در محیط های شهری و برای مخاطب عام به نمایش گذاشته شود از این رو باید بیان و درک مفهوم سهل باشد.