به گزارش خبرگزاری برنا از قم، آیت الله حائری شیرازی در جمع طراحان و گرافیست های شرکت کننده در این کارگاه گفت: موضوع مهمی که باید توجه کنیم این است که عالم به زمان خود باشیم و این عالم به زمان بودن از اهمیت بسیاری برخوردار است.

وی گفت: نظم و عظمت نظام را می بینیم اما دلیل را درک نمی کنیم که این مناسب نیست و باید در این مقطع عمر به این امر توجه و اهتمام داشته باشیم و باید از این فرصت استفاده کرده و محب خداوند شویم.

آیت الله حائری شیرازی تاکید کرد: خروجی عبادات ما باید خروجی آن محبت باشد و اگر محبت باشد قطعا به نتیجه مطلوب می رسیم و می توانیم رشد داشته باشیم.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به موضوع وحدت گفت: وحدت هم باید همراه با محبت باشد، این محبت است که وحدت ایجاد می کند و اسلام نیز بر این امر تاکید دارد.

وی با اشاره به راهپیمایی اربعین حسینی گفت: این یک نمونه تمام و کمال از محبت میان شیعیان و مسلمانان است، همه شاهد هستیم که هر ساله در ایام اربعین چگونه مردم به هم محبت دارند.

آیت الله حائری شیرازی افزود: در این راهپیمایی شاهد بودیم که 27 میلیون نفر را پذیرایی کردند و اگر دولت های عالم می خواستند این برنامه راهیپیمایی را به صورت دولتی اداره کنند، نمی توانستند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم گفت: اگر در کارها محبت بیاید، نتیجه آن وحدت خواهد بود و این وحدت نیز پایدار خواهد بود و اگر محبت نباشد، وحدت نیز سوری است و نتیجه ای در بر نخواهد داشت.

وی با اشاره به توطئه های دشمنان بر علیه اسلام و تشیع گفت: دشمنان با همه توان تلاش می کنند تا به اسلام و تشیع ضربه بزنند اما به واسطه همین محبت و وحدت موفق نشده اند.

آیت الله حائری شیرازی به در آستانه بودن هفته وحدت اشاره کرد و گفت: باید از این هفته استفاده کنیم و همواره بکوشیم تا در پررنگ کردن موضوع وحدت بکوشیم.

استاد برحسته حوزه علمیه قم تاکید کرد: هنرمندان و طراحان باید همواره تلاش داشته باشند تا با زبان هنر موضوع وحدت را گسترش داده و در ارتقای وحدت میان شیعه و سنی بکوشند.

وی گفت: کسی نمی تواند این موضوع را منکر شود که دشمن به دنبال اختلاف اندازی میان شیعه و سنی است چرا که از این موضوع سود می برد و از این رو باید مراقب باشیم و اجازه این امر را ندهیم.

آیت الله حائری شیرازی تصریح کرد: دشمن در تلاش است تا اندیشه خود را گسترش دهد و این شکل گیری داعش نتیجه همان اندیشه غلط استکبار است تا بتوانند اهداف خود را پیاده کنند.

استاد حوزه علمیه قم ابراز داشت: باید در کارهای گرافیکی و هنری با عشق کار کنیم و بدانیم که هر چه عشق بیشتر باشد، فهم او بیشتر می شود و کارهایی که انجام می دهد نیز اثر بخش تر است.