به گزارش خبرگزاری برنا از قم، سید مهدی حسینی در حاشیه برگزاری کارگاه پوستر وحدت گفت: حدود هشت ماه است که در موضوع بعد محتوایی و فکری جریان کار شده و با حضور اساتیدی همچون استاد نجابتی سعی کرده ایم بتوانیم یک کارگاه با کیفیت مناسب را برگزار کنیم.

وی ادامه داد: این کارگاه به این دلیل در قم برگزار شد که هم به دلیل جایگاه قم و پایگاه شیعه بودن از اهمیت خاصی برخوردار بود و کارگاه های استانی نیز در استان های کردستان، زاهدان و سیستان و بلوچستان برگزار می شود.

مدیرعامل کانون هنر شیعی گفت: این کارگاه بی سابقه بوده و تاکنون چنین کارگاهی با این عظمت و وسعت برگزار نشده است و از سوی دیگر در سه حوزه تصویرسازی، کاریکاتور و تایپوگرافی کار انجام دادیم که سه استاد به صورت کلی و در همه ساعات در کنار طراحان بوده اند.

حسینی گفت: از سوی دیگر در طی سه روز آثار خوبی از نظر کمی و کیفی تولید شد و برخی از دوستان علاوه بر جمعی کار کردن اقدام به تولید دو تا سه اثر نیز کرده اند.

وی بیان داشت: امیدواریم بتوانیم 150 اثر تولیدی را جمع آوری و در فضاهای شهری با موضوع وحدت اکران کنیم که همزمان با هفته وحدت اثرات بسیاری خواهد داشت.

مدیرعامل کانون هنر شیعی عنوان داشت: اصل موضوع چون بحث وحدت در فضای پوستر ارائه شود بسیار مهم است و تاکنون چنین کارگاهی نبوده است و در بدنه اجتماع آمده و دیده شده است.

حسینی بیان داشت: در استان های قم، تهران، مشهد و اصفهان قرار است آثار تولیدی نصب و در اختیار مخاطبان قرار گرفته تا این پوسترها بتوانند با مخاطبان ارتباط برقرار کنند.

وی در خصوص تولید آثار گفت: آثار در فضای مختلف ارائه شده و اساتید بسیار خوبی نیز آثار را مشاهده کردند، به نظر بنده سطح کارها بسیار خوب بوده و قابل تقدیر است.

مدیرعامل کانون هنر شیعی با اشاره به شوق طراحان در ارائه کارها گفت: در برخی از شب ها طراحان تا ساعت 3 بامداد اقدام به فعالیت کردند که بسیار مهم بود و شاهد بودیم که به چه میزان در تولید آثار کوشیدند.

حسینی بیان داشت: کارها فقط در زمینه کامپیوتری نبوده و اساتیدی در جمع طراحان آمده و کار طراحی روی بوم، آتلیه و.... نیز انجام داده که در تنوع کارها اثر بخش بوده است.

وی گفت: این مسائل هنری با چنین موضوعاتی جزو دغدغه های مقام معظم رهبری بوده و شاید کسی هم هنوز ورود پیدا نکرده بود، که این کارگاه توانست نقش موثری داشته باشد.