به گزارش خبرگزاری برنا از قم، یکی از عکاسان استان قم در دوازدهمین  نشست باشگاه هنرمندان عکاس قم در حوزه هنری استان  با اشاره به برگزاری اولین نمایشگاه  بزرگ عکس اربعین که در میدان آستانه برگزار شد ، اظهار داشت: این نمایشگاه به همت سازمان زیباسازی و سازمان فرهنگی هنری شهرداری قم برپا شد که توانستیم تعداد 100 عکس از مراسمات عزاداری در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) ، مراسم پیاده روی اربعین حسینی ، مراسم  انتقال و نصب ضریح جدید امام حسین(ع) از قم به کربلا و همچنین تعدادی از عکس های مدینه منوره و قبرستان بقیع به مناسبت ایام شهادت پیامبر اکرم (ص) و امام حسن مجتبی (ع) را به نمایش بگذاریم.

امیر حسامی نژاد ، یکی از توفیقات بزرگ عرصه کار حرفه ای خود را عکاسی  از مراحل ساخت ،  انتقال  و نصب ضریح امام حسین(ع)  برشمرد و اظهار داشت: از همان روزهای ابتدای آغاز به کار ساخت ضریح جدید امام حسین(ع) آرزو داشتم حضورم در این پروژه مستمر باشد و در زمان نصب ضریح  نیز در حرم امام حسین (ع) حضور داشته باشم.

عکاس کاروان انتقال ضریح امام حسین (ع) ، بیان داشت: این توفیق نصیب من شد تا روزهای انتقال ضریح جدید امام حسین(ع) از قم به کربلای معلی را عکاسی کنم و باید اذعان داشت که استقبال و ارادت عاشقان اباعبدالله(ع) در طول مسیر انتقال و در شهرهای مختلف به قدری گسترده و چشمگیر بود که بنده توانستم تنها کوشه کوچکی از آن صحنه ها  را ثبت کنم و در کتابی به عنوان ضریح عشق چاپ و عرضه کنم.

وی در ادامه با اشاره به چگونگی ثبت یکی از عکس های خود که جایگاه ویژه ای در فضای مجازی دارد در زمان نصب ضریح امام حسین(ع) بر روی مرقد مطهر سیدالشهداء (ع) اظهار داشت: در روایات آمده که دعا زیر قبه امام حسین (ع) اجابت می‌شود و من در طول مراحل نصب ضریح سیدالشهداء (ع) همواره در ذهنم بود که عکسی از زیر قبه بگیریم و می دانستم که تا به حال چنین عکسی گرفته نشده و بعد از آن نیز ممکن است ثبت آن دست نیافتنی باشد.

حسامی نژاد ،  ادامه داد: در روزهای ابتدایی آغار به کار نصب ضریح  ؛ عوامل کارگاه ساخت ضریح از سوی تولیت برای غبار روبی به داخل ضریح مشرف شدند  و این اولین باری بود که در دقیقا زیر قبه سیدالشهداء (ع) حاضر می شدم  که یکی از دعاهایم این بود که بتوانم عکسی از زیر قبه ثبت کنم.

وی بیان داشت: یک صندوقچه چوبی نفس و با قدمت بر روی مرقد مطهر سیدالشهداء (ع) قرار داشت که به جهت آنکه آسیبی به این صندوقچه وارد نشود دابستی بر روی آن قرار دادند و بر روی آن تخته هایی جهت رفت و آمد قرار گرفته بود.

عکاس کاروان انتقال ضریح امام حسین (ع) ، اضافه کرد: در زمان نصب سقف ضریح جدید امام حسین(ع) که  از حساسیت  بالایی برخوردار بود توانستم در یک صحنه عکسی  از زیر قبه امام حسین(ع) ثبت کنم که به نظر می رسد تا سالهای متمادی بسیاری امکان ثبت این لحظه برای عکاس دیگر امکان پذیر نباشد.

وی همچنین بیان داشت: سال گذشته توفیق نصیب بنده شد تا به عنوان عکاس بعثه مقام معظم رهبری به مکه مکرمه مشرف شوم که باید عنوان کرد عکاسی در حج در عین لذت بخش بودن به دلایل شرایط خاص امکان مذهبی کار دشوار و سختی است.

حسامی نژاد ،  در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: عکاسان استان قم می بایست توانمندی های خود را باور داشته باشند و با گذر زمان دانش و تخصص خود در این زمینه  را هم ارتقاء بخشند.

وی  با تمجید از نگاه خاص و تیزبینی برخی از عکاسان استان قم ،یکی از عوامل موفقیت آنان را همت و تلاش مضاعف آنان برشمرد و افزود: هم اکنون تعداد از عکاسان خوب قم که سالها رویدادهای مختلف استان را به تصویر کشیدند ؛  در تهران و در خبرگزاری های مختلف مشغول به فعالیت هستند و به جرات می توان گفت کار عکاسان قم بعد از تهران در رتبه بعدی قرار دارد.